SVĚTOVÁ PREMIÉRA divadelní adaptace fenomenálního britského sitcomu AJŤÁCI (IT CROWD)

Světová divadelní premiéra legendárního sitcomu v Divadle Radka Brzobohatého! Britský televizní humor na českém divadelním jevišti.

Dějí se tam fakt neuvěřitelné věci – v kutlochu IT oddělení Reynholm Industries. Svoje pracovní i osobní příběhy tam prožívají Roy, Moss a jejich šéfová Jen, která si mimo jiné myslí, že internet je uložený do krabičky a rozbije se, když upadne na zem, o dvojkové soustavě nikdy neslyšela a Basicu rozumí asi tak stejně jako lama.

IT zblízka
Zlobí vás počítač? A zkoušeli jste ho vypnout a zapnout?

Fenomén IT Crowd – Co jste o seriálu (možná) nevěděli
Celkem 4 série se vysílaly od 3. 2 2006 do 30. 7. 2010, speciální díl pak 26. 9. 2013, epizod je celkem 25. Ve srovnání s dnešními seriály to není mnoho, ale vzniku kultu se vzhledem k chytrému humoru, s jakým byl seriál napsán, prakticky nedalo zabránit.

V roce 2008 získal seriál ocenění International Emmy za nejlepší komediální pořad mimo Ameriku. Seriál obdržel ceny British Academy of Film and Television Arts (BAFTAs), the International Academy of Television Arts and Sciences (the International Emmys), the Rose d’Or television entertainment awards a Comedy.co.uk Awards organizované British Comedy Guide. A divadlo mu taky svědčí, vydejte se přesvědčit.

Hrají: Jen: Anna Polívková / Zuzana Kajnarová, Moss: Jiří Maryško, Roy: Viktor Zavadil, Douglas: Lukáš Burian, vícerole: Ondřej Černý, Anna Kulovaná, Alžběta Fišerová
Režie: Petr Svojtka
Autor: Graham Linehan / Petr Svojtka / Jiří Janků
Hudba: Kuba Kubín
Scéna, kostýmy: Michal Syrový
Premiéra: 2. 10. 2020

Zdroj a foto: https://divadlorb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.