Až 85 % českých žen není spokojeno s kvalitou svých vlasů, trápí je jejich stárnutí. Poptávka po nové anti-agingové vlasové kosmetice sílí

Moderní trh s kosmetickými produkty nabízí řešení pro příznaky stárnutí celého těla, nově i vlasů. Jejich stárnutí se zdaleka neprojevuje jen šedinami. Kadeře s postupem času ztrácí lesk a objem, vlasy jsou tenčí a pomaleji rostou[1]. Také obtížněji odolávají okolním podmínkám, jako jsou dopady počasí nebo úprava vlasů.

V průzkumu provedeném v červenci tohoto roku na portále Žena-in.cz se potvrdilo, že 40 % českých žen není spokojeno s kvalitou svých vlasů a dalších 45 % říká, že by mohla být lepší. 76 % žen by ocenilo možnost koupit si produkty určené přímo na zpomalení projevů stárnutí vlasů.

Lidský život a jeho aktivní část se neustále prodlužují a výrobci reagují na poptávku lidí po produktech, které by podobně jako pleťová kosmetika oddálily projevy stárnutí a prodloužily mladistvý vzhled.

Stárnutí vlasů trápí ženy stejně jako stárnutí pokožky
Z průzkumu nadále vyplynulo, že mezi důležitostí prevence stárnutí pokožky a vlasů není pro Češky v podstatě žádný rozdíl. Necelých 86 % jich uvedlo, že jim záleží na prevenci stárnutí pleti, o prevenci stárnutí vlasů se zajímá 84 % žen. Projevy stárnutí vlasového porostu se přitom mohou objevit poměrně brzy, okolo 35. narozenin.[2] Jde ale o individuální věc, některé ženy mohou první šedivý vlas najít později i dříve. V zásadě platí pravidlo, že v 50 letech bude mít 50 % lidí polovinu vlasů šedivých.[3] Šediny jsou ale problémem řešitelným barvou na vlasy. V případě dalších příznaků stárnutí vlasů může být řešení složitější.

Vlasová kosmetika je vedle správné výživy a zdravého životního stylu zásadní pro prodloužení mladistvého vzhledu vlasů. S přibývajícím věkem je důležité investovat do kvalitního šamponu, stejně jako zajistit v jídelníčku dostatečný přísun železa, vitamínu D a bílkovin. V případě, že s přibývajícím věkem trpíte i nadměrným vypadáváním vlasů, se vždy vyplatí poradit se se svým lékařem,“ říká dermatoložka MUDr. Gabriela Beranová.

Klíč ke zpomalení stárnutí vlasů hledají vědci v přírodě
Není náhodou, že v posledních letech sílí poptávka po vlasové kosmetice plné přírodních složek, a právě v přírodě, mezi rostlinami, které dokáží odolávat náročným vlivům prostředí, ve kterém žijí, lze také najít inspiraci pro produkty pomáhající zpomalit stárnutí vlasů.

Nejnovějším objevem ve světe anti-agingové vlasové kosmetiky jsou dvě rostliny. První z nich je kassie křídlatá, keř, jehož listy, květy, kůra i semena jsou v Asii používané po staletí k léčbě kožních problémů, proti zánětu, proti projevům alergie i mykózám[4]. Kassie má pozitivní účinek i na vlasy. Právě z jejích listů se extrahuje aktivní anti-aging složka DN-Age™. Jak bylo prokázáno, DN-Age™ snižuje oxidační stres a působí proti zánětu v pokožce hlavy a buňkách vlasových folikulů. Chrání pokožku hlavy před buněčným poškozením, zpomaluje proces šedivění vlasů a pomáhá vlasům udržet si pevnost, hustotu, sílu a objem.

Druhou bylinou, která prokazatelně pomáhá uchovat mladistvý vzhled vlasů, je protěž ze švýcarských Alp, díky tvaru květu také přezdívaná hvězda. Roste ve výškách až 3 000 metrů, kde je vystavena vysokým úrovním UV záření a extrémním teplotám. Protěž má silné antioxidační vlastnosti[5], vychytává volné radikály a chrání DNA. Pomáhá pokožce uchovat si přirozenou rovnováhu a výrazně snižuje její citlivost.

Vhodným šamponem pro péči o stárnoucí vlasy je například Revalid® Anti-Aging Shampoo. Obsahuje inovativní aktivní složku DN-AgeTM – extrakt z listů Cassia alata – a extrakt z protěže ze švýcarských Alp. Obě tyto účinné látky se mohou pochlubit antioxidačními vlastnostmi, vychytávají volné radikály a působí tak proti negativním účinkům vnějšího prostředí. Při pravidelném používání chrání Revalid® Anti-Aging Shampoo pokožku hlavy před předčasným stárnutím, zpomaluje proces šedivění vlasů, dodává vlasům potřebný objem a sílu a pomáhá zachovat jejich přirozenou barvu. Revalid® Anti-Aging Shampoo poskytuje optimální péči a připravuje vaše vlasy a pokožku hlavy na anti-aging ošetření s Revalid® Anti-Aging Fluid. Je bez parabenů, bez sulfátů a bez silikonů. Výrobce: Ewopharma

Zdroj:
[1] https://www.verywellhealth.com/how-aging-affects-your-hair-2223752
[2] https://www.health.harvard.edu/blog/hair-turn-gray-2017091812226
[3] https://www.firstpost.com/health/stress-isnt-the-only-thing-giving-you-white-hair-7511971.html
[4] https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844020312408
[5] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23093820/

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.