Podzim přeje červeným vínům

Jsou tací, kteří dávají přednost bílým vínům, a tací, kteří si raději vychutnají víno červené. Pak jsou ti, kteří nestraní ani jednomu druhu a ten konkrétní volí podle různých situací – podle pokrmu, který se chystají si vychutnat, podle momentální nálady nebo podle ročního období. Každé víno má svá specifika, pro která je vyhledáváno. Právě nastává období, kdy červená vína hrají prim!

Chladnější počasí a sklenka červeného k sobě ladí
Jistě znáte mnoho lidí, kteří by si v létě nedali jiné než bílé víno. Naopak jak teploty pomalu klesají, mění se jejich preference a přiklánějí se k vínům červeným. Zatímco se lehká bílá vína servírují vychlazená, červené vyžaduje teplotu vyšší. Konzumace červených vín nám dodává hřejivější pocit a zdá se tak být ideální do chladnějšího počasí. Někoho zlákají i barevné tóny, které perfektně ladí k podzimním krásám.

Dobroty k červenému vínu
Víno a pokrm musí vzájemně souznít. Nic z toho by nemělo být dominantní, měly by se doplňovat a podporovat. Na podzimním menu nechybí nikdy pečená husa nebo kachna. Právě červené víno dovede tuto sváteční lahůdku k dokonalosti. Rovněž se perfektně snoubí s hovězími steaky, pečenými, dušenými či grilovanými masy. Jasnou volbou jsou i pro zvěřinové hody nebo pokrmy ze skopového masa. Skvěle si ale rozumí i se sýry, obzvláště s těmi s ušlechtilou bílou nebo modrou plísní a zrajícími sýry. Nemůžeme opomenout, že červené víno bývá často i důležitou ingrediencí při vaření. Platí zlaté pravidlo, že pro tyto příležitosti volíme vždy takové, které bychom s chutí rádi popíjeli i samotné.

Červené víno je srdeční záležitost
Každá příležitost si zaslouží jedinečné víno. Značka i heart nabízí kvalitní vína, která si zamilujete. V souladu s názvem se stanou vaší srdeční záležitostí. Při výběru červeného vsaďte na i heart Merlot, i heart Cabernet Sauvignon nebo i heart Shiraz. Doporučená maloobchodní cena vín i heart je 129 Kč.

JEMNÝ A HARMONICKÝ i heart Merlot
Název odrůdy Merlot pochází z francouzského slova merle, což znamená „kos“. Pojmenování získala podle temně černé barvy hroznů. i heart Merlot je plný vůní černého ovoce a pikantních chutí švestek a malin. Dopřejte si samotnou sklenku i heart Merlotu, nebo si k němu připravte originální boloňské špagety, hovězí casserole nebo klobásu s bramborovou kaší. Vegetariánům skvěle doplní houbový stroganoff nebo karamelizovanou praženou zeleninu.

BOHATÝ A TĚLNATÝ i heart Cabernet Sauvignon
i heart Cabernet Sauvignon je příjemně šťavnaté červené, které se dobře pije při jídle, při sledování kvalitního filmu, čtení oblíbené knihy nebo při mnoha a mnoha dalších příležitostech, kterými rádi vyplňujeme podzimní večery. Bohaté a tělnaté červené víno, plné výrazných tónů černého rybízu a s nádherně hladkým závěrem chutná skvěle samotné i v kombinaci s grilovaným hovězím, jehněčími burgery nebo třeba špízy ze sýra halloumi.

PLNÝ A KOŘENITÝ i heart Shiraz
i heart Shiraz je dokonalým společníkem pro chladné večery. Dobře pitelné červené víno, překypující šťavnatou chutí černého ovoce s nádechem koření se skvěle hodí ke grilovaným jehněčím kotletám nebo dušenému jehněčímu se zeleninou. Nalijte si sklenku i heart Shirazu k hovězímu kebabu s kouřovou marinádou nebo klasickému šťavnatému burgeru. Milovníkům výrazných chutí výborně doplní chilli con carne nebo pikantní restované hovězí. Podzimní hodování může začít!

Všechna vína je možné zakoupit v široké maloobchodní síti nebo na www.osobnivinoteka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.