Nejproduktivnější tvůrce sestřiček Saša Rašilov: Nepotřebuju mít dědice trůnu!

Hrdým otcem čtyř dcer je od poloviny září herec seriálu Sestřičky Saša Rašilov. Narozením nejmladší dcery Emílie se tak pasoval do role nejproduktivnějšího tvůrce sestřiček. Teď ji ukázal světu a prozradil, jak prožíval její narození a první chvíle po něm.

Josefína (26), Antonie (23), Marie (3) a Emílie – to jsou čtyři sestřičky, čtyři dcery herce Saši Rašilova. Nejstarší Josefínu v srpnu provdal, nejmladší Emílii o měsíc později pomohl přivést na svět. A světu už ji i také ukázal. Emilka podobu s tatínkem rozhodně nezapře! „Nikdy jsem moc nechápal, jak někdo může vidět podobu v čerstvě narozených dětech. Ale když jsem viděl Emilku poprvé, samotného mě překvapilo, že i mě ta podoba napadla. Takhle silně jsem to neměl s žádnou z holčiček. Díval jsem se na ni a říkal jsem si, že ten výraz znám od sebe,“ přiznává Rašilov (48). „Říkal jsem si, jak by to bylo hezké, kdyby to byla modrooká blondýnka po mamince, ale vylezl čertík Bertík,“ směje se herec s tím, že u Emilčina příchodu na svět nechyběl a manželce, herečce Lídě Rašilovové, s níž má i tříletou dceru Marii, byl oporou. „Byl jsem u porodů všech svých dcer. Nejstarší Josefína se narodila v roce 1994, byl jsem asi jedním z prvních otců u porodu. Porod vnímám s obdivem k ženám. Každá z mých dcer je jiná. Je úžasné, že osobitost člověka je daná okamžitě. Zdánlivě to vypadá jako nesmysl, ale je to tak, vidíte ji hned. Emilka je ale hodná a klidná. Myslím si, že na tuhle pohodu má vliv atmosféra v průběhu těhotenství. Pohoda, klid, legrace a žádné omezování. To bych řekl, že je recept na klidné dítě. S každým dalším dítětem si uvědomuji, jak všechno rychle uteče a že je dobré užít si to teď a tady,“ říká Saša Rašilov.

Na okamžik, kdy se dozvěděl, že jeho čtvrté dítě bude opět dívka, jen tak nezapomene. „Pamatuju si všechny čtyři tyhle momenty, to jsou chvíle, na které se nezapomíná. Vždycky je to radostné překvapení. Nepotřebuju mít dědice trůnu. Dokonce si myslím, že rodiče dcer mají výhodu, holky jsou rozumnější. Když si vzpomenu na sebe, kluci mají pak v pubertě silnější dobyvatelské a výbojné tendence. Jakmile potřebují dokázat, že jsou dospělí, je to spojené s nějakou takovou výzvu. Holky jsou klidnější,“ myslí si oblíbený herec.

I když se Rašilov snaží všem svým dětem dopřát vše, co skutečně potřebují, nejmladší Emílie pozná nejen přednosti, ale i nevýhody mladších sourozenců. Bude dědit. „Nepatříme k těm, kteří mají pocit, že každé dítě musí mít všechno nové. Pořídili jsme nový kočárek, aby Emilka měla svoji vlastní káru, ale jinak, co půjde, určitě bude dědit po Marušce,“ přiznává Rašilov.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.