Zaměstnanci hotelů skupiny HP TRONIC pomohou hygienické stanici s trasováním

V Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na Zlínsku jsou, v důsledku nových nařízení, od pátku 9. října uzavřena wellness centra. Zájem o pobyty tak logicky klesá. Majitelé resortu proto nabídli kapacity svých volných zaměstnanců hygienické stanici pro trasování kontaktů nakažených koronavirem.

Rezervací na nadcházející období měl Resort Valachy mnoho, víkendy byly prakticky vyprodané. Uzavřená wellness centra však některé z hostů od pobytu odradila. V reakci na jejich úbytek provozovatelé upravili otevírací dobu hotelů a dali dohromady seznam činností, kterým se mohou zaměstnanci věnovat, než se hotely vrátí do normálního provozu. Mimo jiné se tak zapojí i do činnosti dalších společností v rámci skupiny HP TRONIC (mimo jiné se jedná o síť prodejen Datart a značku ETA), jejíž je Resort Valachy součástí.

„Byli jsme požádáni o spolupráci a považujeme za zcela přirozené, že v této naléhavé situaci rychle pomůžeme. V rámci skupiny HP TRONIC jsme během dvou dnů dali dohromady skupinu čtyř desítek dobrovolníků, kteří budou proškoleni a od středy či čtvrtku začnou s trasováním. Jde o pracovníky nejen z call center naší prodejní sítě Datart, ale přihlásili se další dobrovolníci napříč firmou, kteří mají potřebné komunikační dovednosti – od rezervačního oddělení a recepcí hotelů našeho Resortu Valachy až po střední a vyšší management firmy. Telefonicky trasovat budou přímo ze sídla naší firmy, z Obchodního domu Zlín, kde jsme pro tento účel vyčlenili naše konferenční místnosti,“ uvedl generální ředitel skupiny HP TRONIC Daniel Večeřa.

Trasování má na základě domluvy s hygienickou stanicí probíhat ve všední dny v podvečerním čase a po celý den o víkendech. Předpokládá se, že dobrovolníci se budou na trasování podílet minimálně do konce října. Firma navíc bezplatně zapůjčí zlínské hygienické stanici deset počítačů, které jsou potřebné pro další rozšíření sítě telefonistů.

„Máme z toho dobrý pocit a jsme rádi, že můžeme být i takto užiteční. I v omezených podmínkách ale chceme především provozovat hotely. Část lidí má i nadále zájem pobyt absolvovat, chce v současné situaci raději ujet do přírody, podnikat výlety a odpočívat mimo rušná města na čistém horském vzduchu. Návštěvníkům nabízíme slevu 30 % na ubytování, při pobytu nad dvě noci navíc i masáž zdarma. Je to ale časově omezená nabídka, kterou vzhledem k ekonomické udržitelnosti nemůžeme poskytovat příliš dlouho, aniž bychom měli jistotu, že nás stát podpoří. Pokud našemu oboru nyní nepomůže, může to být pro něj fatální,“ apeluje na nutnost pomoci generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Zdroj a foto: www.valachy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.