Česko-slovenský výrobce eko drogerie TIERRA VERDE přestavuje novou řadu esenciálních olejů v bio kvalitě

Je známá věc, že přírodní esenciální oleje pozitivně ovlivňují naši psychiku a emoce. Méně se ale ví, že se mohou také zařadit do běžného úklidu. Tierra Verde, jako specialista na ekologický úklid o tom ví své a zákazníkům nabízí celou řadu tipů, jak oleje využít. Díky svým antimikrobiálním a dezinfekčním vlastnostem podporují totiž čistící schopnost úklidových prostředků.

Příjemnou vůní pak osvěží váš dům, kancelář, obchod či ordinaci. Přírodní vůně olejů, které jsou v bio kvalitě navíc harmonizují vaši psychiku a tak vám úklid třeba přestane připadat nezáživný. Všechny silice pocházejí z rostlin pěstovaných v ekologickém zemědělství, což je šetrné jak pro planetu tak pro zdraví člověka. Neobsahují žádné pesticidy ani další chemické látky. Díky jejich vysoké kvalitě se tak hodí i na použití při výrobě domácí kosmetiky. Esenciální oleje se vždy používají ředěné v kombinaci s vodou nebo hydrofilními či rostlinnými oleji. Během úklidu je můžete přidávat do čistících prostředků, pro zlepšení jejich účinku a dodání vůně. To samé platí pro praní, kdy je přidáváme do Tierra Verde pracích gelů nebo prášků na praní. Známé a oblíbené je také využití v aromalampách. V nabídce má Tierra Verde dvanáct druhů esenciálních olejů.

 • Pomeranč, sladká vůně sicilských pomerančů osvěžuje, povzbuzuje a harmonizuje. Je to prostě takové slunce schované v lahvičce. Pomerančová silice navíc přirozeně odmašťuje a neutralizuje nežádoucí pachy.
 • Rozmarýn, vyniká svěží a silně povzbuzující vůní. Dokáže stopnout únavu, podpořit koncentraci a zlepšit paměť. Podporuje prokrvení organismu, takže je výborný i do koupelí a při masážích.
 • Máta, ulevuje při rýmě a nachlazení. Můžete po něm sáhnout, i když se potřebujete soustředit, najít správný směr nebo uklidnit a osvěžit mysl.
 • Citronela, jedná se o vysokou tropickou travinu, která mírně připomíná naši meduňku. Uvolňuje při duševní námaze, osvěžuje, zlepšuje náladu a podporuje soustředění. Příjemná vůně této silice přirozeně ulevuje v období nachlazení. Přes léto zase můžete využít její silné repelentní účinky.
 • Citronová tráva, má ještě výraznější aroma než citron. svěží vůně povzbuzuje tělo i ducha, ať potřebujete pracovat, studovat nebo odřídit dlouhou trasu. Má ale i zklidňující účinky, zejména při nervozitě a stresu.
 • Citron, zlepšuje náladu, podporuje koncentraci a zklidňuje. Umí také ulevit při nachlazení, odpuzuje žíznivé komáry a má přirozené dezinfekční účinky.
 • Vavřín Kubébový, éterický olej z vavřínu kubébového nepatří mezi nejznámější silice, o to příjemněji dokáže překvapit svěží a energizující citrusovou vůní. Pokud potřebujete zahnat únavu, ztlumit stres a podpořit koncentraci, je vavřín kubébový skvělá volba.
 • Levandule, patří mezi velmi oblíbené silice, které mají všestranné použití. Její vůně podporuje relaxaci, rozpouští vnitřní napětí a zklidňuje zejména před spaním. Použít ji můžete i při výrobě domácí kosmetiky, k neutralizaci nežádoucích pachů nebo pro odpuzení hmyzu. Silice pochází přímo z Provance, kde má její pěstování dalekosáhlou historii.
 • Cedr, aroma s nádechem pryskyřice je jako stvořené pro zklidnění, harmonizaci a rozjímání. Osobitá, mužná vůně cedrového oleje se stala oblíbenou součástí parfémů a pánské kosmetiky. Má v sobě smyslnost a ušlechtilost, jsou jí připisovány i afrodiziakální účinky.
 • Borovicová pryskyřice, blahodárně působí na dýchací cesty. Její svěží vůně pomáhá ulevit při nachlazení, ale i stresu nebo špatné náladě.
 • Eukalyptus patří mezi nejoblíbenější silice. Nejčastěji po ní saháme, když nás trápí nachlazení. zlepšuje prokrvení pokožky. Je vhodná pro masáž bolavých svalů a kloubů. V létě od vás tato silná vůně bude držet dále nevítaný hmyz. A je skvělá i pro neutralizaci pachů, včetně potu.
 • Tea-Tree, zejména při infekcích horních cest dýchacích, neocenitelný je i při bodnutí hmyzem. Své místo má i v aromaterapii. Jeho silná vůně posiluje nervový systém, podporuje koncentraci a pomáhá při tělesné i psychické únavě. Používá se do domácích čisticích prostředků na neutralizaci zápachů i k dezinfekci lůžkovin nebo cvičebních pomůcek.

Cena za bio esenciální oleje podle druhu- od 49,- Kč / 5 ml tester, od 100,- Kč / 10 ml, od 239,- Kč / 30 ml.

Posláním společnosti TIERRA VERDE je znovu objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet produkty denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a planetu. Záměrem společnosti je vytvořit kompletní nabídku výrobků pro lidi, kteří se rozhodnou vydat na cestu snižování ekologické zátěže a odpadů v každodenním životě. Věříme, že svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Jistotou je vědomí, že vždy existuje alternativa.

Zdroj a foto: www.tierraverde.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.