„Pojďme sázet budoucnost!“ vyzývá fanoušky hvězda Slunečné Bára Jánová

Barbora Jánová, jedna z hlavních tváří úspěšného seriálu Slunečná, před časem vyzvala své fanoušky na Instagramu k sázení stromů. První šanci budou mít 14. listopadu od 9.30 hodin ve vinařské obci Šatov na jižní Moravě. Oblíbená herečka oblékne montérky a vezme do rukou rýč, aby pomohla vysázet Alej svobody na oslavu 31 let od sametové revoluce. A ke stejné aktivitě vyzývá i další zájemce, kteří se k ní mohou přidat na www.sazimebudoucnost.cz/alej-svobody-20.

Chci přírodě vynahradit alespoň zlomek z toho, co jí jako společnost vyvádíme za vylomeniny. Jsme jak malý, neposlušný děti. Navíc mi práce rukama terapeuticky dost pomáhá. Takže spojuji příjemné s užitečným,“ říká Bára Jánová. Svůj záměr realizuje společně s iniciativou ekologické Nadace Partnerství nazvanou Sázíme budoucnost. Jejím cílem je během 5 let vysadit 10 milionů stromů do měst a krajiny.

První intenzivní terapii rukama si představitelka záporačky Sylvy Popelkové vyzkouší právě v sobotu 14. listopadu v Šatově u Znojma, kde převezme patronát nad výsadbou Aleje svobody. Sto stromů vysadí spolu s dobrovolníky, místními a partnery Nadace Partnerství v místech bývalé železné opony. Symbolicky tak spojí český Šatov a rakouský Unterretzbach. Bára Jánová k celé akci přizvala také štáb Slunečné.

Sázení aleje pořádáme už potřetí, Bára bude cenná pomoc. Každý může spolu s ní přiložit ruku k dílu a přijet s námi sázet. Na jeden strom bude třeba až pět lidí. Připravujeme přísná hygienická opatření. Lidé také mohou zorganizovat vlastní sázecí akci nebo přispět dobrovolníkům na stromy. Vše najdou na www.sazimebudoucnost,“ dodává Barbora Chmelová z pořadatelské Nadace Partnerství.

Barbora Jánová chce motivovat své fanoušky k vysázení 100 tisíc stromů. Navíc ve spolupráci se značkou Dhaara chystá kolekci dámských mikin a pánských triček, kdy část zisku z jejich prodeje poputuje právě na tento účel. Jak se jí bude dařit bohulibý plán naplňovat? Dozvíme se už 14. listopadu v Šatově.

Zdroj a foto: www.sazimebudoucnost.cz/alej-svobody-20

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.