Limitované hodinky Montblanc Geosphere 1858 vznikly ve spolupráci s horolezcem Reinholdem Messnerem

Přesné, dobře čitelné a robustní pro použití v extrémních podmínkách, legendární hodinky Minerva z 20. a 30. let minulého století byly koncipovány pro využití vojenskými profesionály. Hodinky Montblanc 1858 byly navrženy jako nástroj pro vysokohorské průzkumníky a inspirovány právě kapesními hodinkami a chronografy Minerva. Nahrávají světovému trendu užívat si pobyt v přírodě a rozvíjet náš znovunalezený vztah k ní. Montblanc nyní představuje limitovanou edici Geosphere 1858, která je věnována legendárnímu horolezci a průzkumníkovi Reinholdovi Messnerovi.

V roce 2018 uvedla společnost Montblanc na trh manufakturní hodinky 1858 Geosphere, které se pyšnily odvážným zobrazením světového času se dvěma výraznými otočnými kotouči, představujícími severní a jižní polokouli. Od samého začátku jsou tyto hodinky spojeny s tzv. Korunou planety, kterou tvoří nejvyšší hory všech sedmi kontinentů, a s výzvou Reinholda Messnera. Jeho trasa, označovaná jako „Messnerův seznam“, je jednou ze čtyř variant, jak zdolat všechny nejvyšší vrcholy každého světadílu, a je považována za tu nejtěžší verzi výzvy vůbec.

„Reinhold Messner ztělesňuje hodnoty, které chceme zdůraznit naší produktovou řadou Montblanc 1858 s badatelským duchem. Je žijící legendou vysokohorského průzkumu a horolezectví. Svým nebojácným duchem a nepotlačitelným smyslem pro odhodlání se za sebou snaží zanechat nesmazatelnou stopu a inspirovat dobrodruhy po celém světě, “ říká Nicolas Baretzki, Montblanc CEO.

Partnerství značky Montblanc & Reinholda Messnera
Reinhold Messner (narozen 17. září 1944) je italský horolezec, průzkumník a autor. Je proslulý svými průkopnickými výstupy na nejvyšší vrcholy světa a svou variantou k uchopení výzvy Koruny planety (tzv. Seven Summits), známou jako Messnerův seznam. Messner jako první provedl kompletní sólový výstup na Mount Everest a spolu s Peterem Habelerem vystoupili jako první na světě na Mount Everest bez použití kyslíkového přístroje. Byl také prvním člověkem, který zdolal všech 14 osmitisícovek. V letech 1989–1990 spolu s německým průzkumníkem Arvedem Fuchsem jako první překonali Antarktidu a Grónsko pěšky bez použití psích spřežení nebo sněžných skútrů. V roce 2004 se jako první vypravil na 2.000 km dlouhý trek přes poušť Gobi. O svých dobrodružstvích vydal více než 80 knih a jedno celé funkční období (1999-2004) působil v Evropském parlamentu, kde prosazoval otázky životního prostředí. V roce 2018 získal cenu Kněžny asturské (Princess of Asturias Award) v kategorii Sport, spolu se svým kolegou horolezcem Krzysztofem Wielickim. Nyní Reinhold Messner dohlíží na vytvoření řady muzeí věnovaných alpinismu a horám.

„Spolehlivé a vysoce výkonné hodinky jsou nezbytným společníkem každého dobrodruha, který se vydá na velkou expedici. Je vzrušující být spojován s hodinkami inspirovanými Minervou a její bohatou tradicí provázející mnoho dobrodruhů, kteří se věrně spoléhali na tyto profesionální hodinky přede mnou. Reprezentují také velmi osobní a významnou vzpomínku na tisíce stop, které jsem zdolal během své kariéry profesionálního horolezce,“ říká Reinhold Messner.

Messnerovy úspěchy a inspirativní životní pouť vedená vášní jsou živým důkazem toho, že následování vaší osobní cesty ke zdaru a naplnění vás jako člověka definuje. Právě to z něj dělá dokonalého „Mark Makera“ domu Montblanc, oslavující ty, kteří již objevili své nadání a inspirují ostatní k dosažení plného potenciálu za svých vlastních podmínek.

Montblanc 1858 Geosphere Messner Limited Edition 262 kusů
Montblanc 1858 Geosphere je klíčovým modelem řady 1858 se dvěma výraznými klenutými otáčejícími se glóby a inovativní indikací světového času. Limitovaná edice hodinek harmonicky kombinuje bronzové, modré a růžovým zlatem pokovené prvky, které hodinkám dodávají vintage vzhled připomínající nástroje horolezeckých průzkumníků minulosti. Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Messner Limited Edition se zrodily díky kreativní a inspirativní spolupráci s Reinholdem Messnerem. Edice je limitována na 262 kusů na počest všech osmitisícovek, tedy vrcholů sahajících přes 26.200 stop, které horolezec během své kariéry zdolal.

Dávalo smysl spojit Messnerovy úspěchy s řadou Montblanc 1858 Geosphere. Otočné glóby na těchto hodinkách obsahují červené tečky odkazující na Sedm vrcholů (z hlediska horolezectví je Messnerův seznam nejnáročnější). Zadní strana zahrnuje rytinu hory Mont Blanc, kompletní Messnerův seznam, kompas s emblémem Montblanc a dva zkřížené cepíny. Do limitované edice byla speciálně přidána také rytina Messnerova podpisu.

Strojek hodinek je umístěn v pouzdře o velikosti 42 milimetrů, vytvořeném ze speciální slitiny bronzu s leštěným saténovým povrchem a jemným vroubkováním po obvodu se zkosenými hranami. Pouzdro je osazeno obousměrnou bronzovou lunetou s lesklou modrou keramikou a čtyřmi vyrytými světovými stranami, které jsou potaženy luminiscenční vrstvou SuperLumiNovaâ. Ciferník je v modré barvě s gradientem, s prvky potaženými růžovým zlatem v kombinaci s béžovou barvou, které hodinkám dodávají teplý pocit s harmonickými kontrasty.

Montblanc nadále určuje trendy v oblasti designu a inovace, zejména v situacích se slabým osvětlením nebo v noci. Ve tmě téměř všechny prvky ciferníku a lunety září, což odpovídá duchu hodinek v produktové řadě 1858. Byla nalezena nová konfigurace svítících elementů v luminiscenční vrstvě SuperLumiNova® s různými barvami. Ručičky ukazující hodiny, minuty a druhou časovou zónu, světové strany na lunetě a šipky (které se používají pro kompas) jsou zvýrazněny zelenou vrstvou SuperLumiNova®, zatímco glóby s kontinenty, arabské číslice a indexy jsou zvýrazněny vrstvou modrou. To vše na počest tomu, jak důležitý je vzhled hodinek ve tmě a jejich schopnost budit emoce, potěšit a odkazovat na krásu historických hodinek.

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Messner jsou poháněny automatickým manufakturním strojkem MB 29.25 s komplikací světového času zahrnující dva otočné klenuté glóby. Ty vyobrazují severní a jižní polokouli a každých 24 hodin se jednou plně otočí. Jsou obklopeny stupnicí s 24 časovými pásmy spolu s indikátorem dne a noci. Druhé časové pásmo se nachází na pozici deváté hodiny a datumovka (spojená s místním časem) je umístěna na pozici tří hodin. Poledník ukazující zeměpisnou délku obou hemisfér je zvýrazněn modrou čarou potaženou vrstvou SuperLumiNova®. Tímto jednoduchým vintage zobrazením přináší limitovaná edice způsob, jak instinktivně určit čas po celém světě.

Luxusní modrý NATO řemínek, vyráběný ručně ve Francii, dotváří jedinečný vzhled hodinek. Díky tradičním metodám výroby je řemínek nejen lehký, měkký a mimořádně pohodlný na zápěstí, ale také vysoce odolný a rychleschnoucí. Vyrábí ho vysoce kvalifikovaní odborníci na starých ručních žakárových tkalcovských stavech. Řemínky jsou navrženy značkou Montblanc a vyvíjeny a tkány v dílnách Julien Faure, zejména pro produktovou řadu 1858. Jsou tak silným a autentickým „Métier d’Art“, tedy uměleckým řemeslem, které značka Montblanc uchovává a podporuje.

Výroba těchto luxusních NATO řemínků je velmi složitá a využívá velkého množství tenkých přízí na speciálních strojích. Jsou vyráběny v několika krocích, které vyžadují obratnost, zkušenosti a „savoir-faire“, které z generace na generaci přenáší vysoce kvalifikovaní řemeslníci. Díky tomuto procesu výroby jsou pásky pohodlné, měkké, trvanlivé, vysoce odolné a lehké. Těchto kvalit nelze dosáhnout průmyslovou výrobou. Navíc barva řemínků se časem nemění, protože textil na jejich výrobu je již předem obarven. Řemínky také rychle schnou, což nositeli umožňuje ponechat si hodinky na ruce třeba při plavání. Nejen, že se lehce přizpůsobí a jsou dostatečně robustní, ale propůjčují také unikátní podobu všem hodinkám značky Montblanc. Díky velkému výběru barev a motivů si každý může hodinky doladit podle svého vkusu. Různé verze a barvy NATO řemínků jsou k dispozici ve všech buticích Montblanc.

Montblanc 1858 Geosphere Meissner Limited Edition – 262 kusů, ident. 126361
Strojek: Kalibr MB 29.25 s in-house modulem indikace světového času
Nátah: Mechanický strojek s automatickým nátahem
Počet ložiskových kamenů: 26
Rezerva chodu: Přibližně 42 hodin
Kyvy / frekvence 28,800 A/h (4 HZ)
Vlásek: Plochý
Ukazatele: Hodiny a minuty od středu, datum u 3. hodiny
Druhá časová zóna u 9. hodiny
Otočné glóby severní a jižní polokoule u 12. a 6. hodiny, s 24 hod. stupnicí a indikátorem dne a noci

Exteriér
Pouzdro: Bronzové, s úzkými, zaoblenými nožkami a leštěným saténovým povrchem. Obousměrná otočná bronzová vroubkovaná luneta s modrou keramickou vložkou a s vyrytými čtyřmi světovými stranami, pokrytými luminiscenční vrstvou SuperLumiNova®
Sklíčko: Klenuté safírové, odolné proti poškrábání s anti-reflexní vrstvou
Dýnko: Titanové, se sedmi světovými vrcholy (Seven Summits), celým Messnerovým seznamem, rytina hory Mont Blanc, kompas, dva zkřížené cepíny a rytina Messnerova podpisu
Rozměry: Průměr = 42 mm, výška = 12,8 mm
Voděodolnost: 10 barů (100 m)
Korunka: Vroubkovaná, bronzová se symbolem hory Mont Blanc v obrysu
Ciferník: Gradient modré s béžovou, luminiscenční arabské číslice, hodinová i minutová ručička jsou potaženy růžovým zlatem, tím je potažená i ručička ukazující časové zóny, zářivé glóby severní a jižní polokoule s červenými tečkami zobrazujícími sedm vrcholů světa (Seven Summits) a horu Mont Blanc, historické logo značky Montblanc u 3. hodiny
Řemínek: Luxusní modrý řemínek NATO se sponou z nerezové oceli, potaženou bronzem
Certifikované laboratorním testem 500 Montblanc (*Luminiscenční vrstva SuperLumiNova® není ochranou známkou společnosti Montblanc)

Montblanc – švýcarským hodinářem od roku 1858
Hodinářská značka Montblanc je postavena na jedinečném uspořádání, které využívá dvě oddělená výrobní sídla v Le Locle a ve Villeretu ve švýcarských horách Jura. Tradice výroby hodinek Montblanc začala v roce 1858, kdy Charles-Yvan Robert založil dílnu na výrobu hodinek v údolí Saint-Imier. Tím byla započata historická éra Minervy. Na konci 19. století začaly být kapesní hodinky uznávané díky systému natahování korunkou. Úspěch manufaktury Minerva vedl k tomu, že se během 20. století stala předním expertem na výrobu profesionálních hodinek (stopky a chronografy) pro měření malých časových intervalů s vysokou přesností. Dnes hodinky Montblanc pokračují ve více než 160leté tradici Minervy prostřednictvím pěti produktových řad hodinek: Star Legacy, Bohème, 1858, TimeWalker a Heritage, které pojí minulost se současností prostřednictvím designu, stylu a technických inovací.

Limitovaná edice Montblanc 1858 Geosphere Messner bude dostupná v buticích Montblanc od konce října 2020.

Butik Montblanc, Pařížská 98/17, Praha 1

Zdroj a foto: www.montblanc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.