Podzimní líčení od A do Z s vizážistou českých celebrit Pavlem Bauerem

Stejně jako móda podléhá sezónním trendům také kosmetika a oblast dámského líčení. Popularita různých stylů úpravy zevnějšku se nemění jen v řádu let, ale i v závislosti na aktuálním období. Jaké trendy tedy hýbou letošním podzimem? Dávku inspirace přináší Pavel Bauer, vítěz Mistrovství ČR v make-upu a jeden z nejvyhledávanějších českých vizážistů s více než 20 lety zkušeností v oblasti kosmetiky a líčení pro módní časopisy, fashion přehlídky, televizní pořady a reklamy.

Pro současnou „dobu kreativní“ je příznačné mísení kultur, etnik a místních zvyků. To vše se zrcadlí zejména na sociálních sítích, kterými jsou naše životy protkány. Asi nikoho proto nepřekvapí, že nepřeberná nabídka inspirace a motivů z celého světa se nevyhýbá ani oblasti líčení – spíše naopak.

Kreativněji než v minulosti přistupují k novým kolekcím i samotní výrobci dekorativní kosmetiky. Díky tomu dnes může každý z nás svou vizáž tvořit přesně tak, jak se v ní cítí nejlépe. Situaci hezky vystihuje jeden z nejlepších českých vizážistů Pavel Bauer: „Co všechno si dnes můžeme v otázce líčení dovolit, spíše než společenské konvence, limituje už jenom naše odvaha“.

Podzimní „klasika“ versus diktát sociálních sítí
„Byly doby, kdy jsme v nabídkách podzimních kolekcí kosmetických značek byli zvyklí vídat typické barvy podzimu, jako je hnědá, bordó nebo khaki. V našich středoevropských podmínkách barvy spadaného listí k podzimu přirozeně patří a tato klasika je v kurzu i dnes,“ říká na úvod Pavel Bauer a dodává: „Stálicemi podzimního líčení jsou také odstíny fialové a šedé.“

Škála pestrosti barev se ale rozpíná od těch neutrálních přes romanticky růžovou až po hluboce vínovou a antracitovou. Stejné je to i s intenzitou líčení: přehlídková mola letos nabídla variace stylingů od glow přírodního líčení až po výrazný a efektní make-up.

„Nebojte se kombinace výrazných očí a světlých rtů. Ostudu si ale rozhodně neuděláte ani s klasickou oční linkou v kombinaci s červenou rtěnkou. A pokud chcete být skutečně originální, sáhněte po modré nebo zelené barvě,“ vyzývá Pavel Bauer.

Principy líčení zůstávají neměnné: péče o pleť a vhodný make-up
Základem líčení vždy byla a bude zdravá, hydratovaná a pěstěná pleť. Novým trendem v této oblasti jsou ovšem produkty s přírodním složením, které pokožku zatěžují co nejméně.Dobře zvolený make-up by měl sedět nejen barevně, ale měl by působit přirozeně i co se týká textury a konzistence. Nedokonalosti pleti v případě nutnosti vyhladí báze. Běžně dnes ženy používají také kombinaci více odstínů make-upu, čímž dosahují dobře vymodelovaného obličeje. Pokud před make-upem dáváte přednost korektoru, tak jen pozor, abyste volili ten správný. Pro maskování vad v pleti je vhodnější více krycí, zatímco kolem očí bude sedět lehčí a rozjasňující.

„Vyšší dívčí je pro mnohé také zakrývání kruhů pod očima. Tady vám velmi pomůže znalost těch správných barev, které zneutralizují nevzhledné tmavé kruhy právě vám,“ dodává Pavel.

Řasy „prodlouží“ i kleštičky, obočí podle pravítka už příliš netáhne
Sehnat řasenku, která řasy dokáže nejen prodloužit, ale i vytvarovat a zahustit, nemusí být pro každého snadný úkol. Jestli se to týká i vás, sáhněte prostě po takové, která vaše řasy jen přirozeně nalíčí, aby byly hezky oddělené. Optického prodloužení dosáhnete použitím kleští na řasy ještě před jejím nanesením.

„Fenoménem každé doby je i obočí. Dávno pryč jsou už naštěstí časy, kdy byly in dokonalé tvary jako přes šablonu. Obočí musí vypadat přirozeně a zachovat si svoji texturu, i když je zvýrazněné,“ upozorňuje Pavel Bauer.

Rtěnka jako tečka na závěr
Klenot dámských kabelek v podobě rtěnky letošní podzim neomezuje na žádnou konkrétní barvu ani texturu. Ať už sáhnete po matné, krémové nebo metalické, faux pas se obávat nemusíte. Sezóna se ponese ve znamení karamelových, červených ale také překvapivě oranžových barev.

„Takto propracované líčení by byla škoda nezakončit rozjasňujícími pudry a tvářenkou. Jenom pozor na to, kam co patří. Svoji vizáž pak nezapomeňte zafixovat pro delší stabilitu,“ dodává na úplný závěr vizážista Pavel Bauer.

Potřebuje vaše výbava doplnit?
Zaujaly vás některé z tipů Pavla Bauera, představu o své nové podzimní vizáži máte v hlavě, ale chybí vám ty správné produkty? V aktuální nabídce prodejců kosmetiky Centra Černý Most najdete vše potřebné pro vytvoření té ideální vizáže: od pečujících hydratačních přípravků, make-upů a bází přes řasenky, tužky na oči a stíny až po rtěnky a pudry pro všechny typy pleti.

Pro vaše pohodlí je nabídka prodejců Centra Černý Most nyní k dispozici také on-line.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.