Zapomeňte na piškoty! I váš pes může mlsat zdravě

Kousek šunky, ovoce anebo dokonce piškot. Takové odměny nejsou výjimkou u mnoha pejskařů. Jenže málokdo ví, že tím svému čtyřnohému parťákovi zadělává na pořádný zdravotní malér. Chcete-li svému mazlíčkovi prodloužit život, vybírejte kvalitní pamlsky a vyhněte se lidskému jídlu.

Lidé velmi často zapomínají na to, že jejich mazlíček nemá lidský žaludek a ani stravovací návyky. „Pes je svou stavbou těla a trávicím ústrojím masožravec. Po boku člověka se naučil velmi dobře zpracovávat i rostlinou potravu. I přesto je pro něj ale strava člověka velmi nevhodná – obsahuje příliš sacharidů, málo živočišných bílkovin, hodně soli a další dochucovadla, která mohou být pro psa potenciálně nebezpečná. Pes prostě musí mít psí stravu, a tudíž i odměny,“ komentuje odměňování psa lidskými dobrotami Martin Pučálka, odborník na krmiva psů a koček. Tudíž pokud možno zapomeňte na slanou šunku, sladké piškoty, sladký jogurt, kořeněné a slané sýry či uzeniny anebo cokoliv jiného.

Jak vybrat správné pamlsky?
Zde je důležité zohlednit více faktorů. Záleží, jestli chcete odměnit pejska při výcviku, v pohodlí domova anebo zda má být pamlsek i funkční. V potaz byste měli brát i věk psa, velikost plemene, ale i různé alergie či sklon k obezitě. „Důležité je nezapomenou na složení a poskytnout psovi kvalitní odměnu za výkon, anebo jen tak pro radost. Vhodné jsou pamlsky s vyšším obsahem masa, zeleninou a olejem. Naopak obiloviny by obsahovat nemělyl. Nicméně vybírat můžete i ze sušeného masa či jiných dobrot na případné žvýkání,“ doporučuje Martin Pučálka.

Vhodné je brát v potaz i výživové hodnoty pamlsků. Proto se piškoty jako odměna nehodí. Volte raději nízkoenergetické dobroty, které budou lehce stravitelné a nebudou zbytečně zatěžovat organismus. Náš tip: Vyzkoušejte kvalitní a funkční Jehněčí pamlsky s petrželí bez obilovin Marp Holistic. Obsahují petržel pro lepší zažívání, kolagen na podporu funkce pohybového aparátu a nechybí ani superpotravina v podobě sladkých brambor. Odměňte vašeho mazlíčka za výkon anebo jen tak, ať má radost.

Tip: 
Jehněčí pamlsky s petrželí bez obilovin Marp Holistic
Víme, že i pamlsek by měl mít kvalitní složení. Špičkové pamlsky s jehněčím bez obilovin. A taky by měl plnit nějakou funkci, proto jsou naše pamlsky funkční. Petržel pomůže s lepším zažíváním. Kolagen zajistí podporu pohybového aparátu. A nechybí naše oblíbená super potravina – sladké brambory. Za odměnu nebo jen tak. Ať má radost. hodné pro štěňata po přezubení a pro dospělé psy. Cena od 69 Kč.

Kachní pamlsky s kelpou bez obilovin Marp Holistic
Víme, že i pamlsek by měl mít kvalitní složení. A taky by měl plnit nějakou funkci, proto jsou naše pamlsky funkční. Špičkové pamlsky s kachnou bez obilovin. Řasa kelpa pomůže s péčí o chrup vašeho psa. Kolagen zajistí podporu pohybového aparátu. A nechybí naše oblíbená super potravina – sladké brambory. Za odměnu nebo jen tak. Ať má radost. Vhodné pro štěňata po přezubení a pro dospělé psy. Cena od 69 Kč.

Lososové pamlsky se lněným semínkem bez obilovin Marp Holistic
Víme, že i pamlsek by měl mít kvalitní složení. Špičkové pamlsky s lososem bez obilovin. A taky by měl plnit nějakou funkci, proto jsou naše pamlsky funkční. Lněné semínko a lososový olej pomohou se srstí a kůží vašeho psa. Kolagen zajistí podporu pohybového aparátu. A nechybí naše oblíbená super potravina – sladké brambory. Za odměnu nebo jen tak. Ať má radost. Vhodné pro štěňata po přezubení a pro dospělé psy. Cena od 69 Kč.

Zdroj a foto: Marp, Krmiva Pučálka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.