Moravská filharmonie předvedla Smyčce v hlavní roli

Moravská filharmonie Olomouc včera nabídla svým posluchačům online koncert s podtitulem Smyčce v hlavní roli. Večer plný romantické hudby v provedení smyčcového orchestru s excelujícím houslistou Janem Mráčkem vedl šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker. Koncert se skladbami  F. Schuberta, L. Janáčka a F. Mendelssohna-Bartholdyho bude k vidění v podobě nesestříhaného záznamu ještě do neděle 8. 11. na webu, facebooku a youtube kanálu Moravské filharmonie.

„Streamované koncerty jsme připravovali pro naše posluchače už na jaře, a tak nás současné omezení koncertování nezastihlo nepřipravené,“ vysvětluje Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, „těší nás, že včerejší online koncert sklidil u našich posluchačů úspěch a už nyní je můžeme pozvat do virtuálního prostředí na koncerty další. Věříme, že jim zpříjemní podzimní večery a zkrátí čekání na zážitky z koncertů naživo u nás v Redutě.“

Příští, komorní koncert s podtitulem Lidová poezie v písních odvysílá Moravská filharmonie online už 9. 11. v 19 hodin na svém webu mfo.cz, facebooku a youtube kanálu. Vystoupí na něm mezzosopranistka Eva Garajová, která se řadí mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku, a vynikající klavírista Miroslav Sekera, jenž jako sólový i komorní hráč navštívil mnohá evropská i světová prestižní pódia. Další online koncert je naplánovaný na 20. 11. 2020.

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár: věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

Zdroj a foto: Moravská filharmonie Olomouc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.