Lidé už jezdí tradičně na Vánoce do „svého“ hotelového pokoje

Pro mnoho párů, ale i rodin s dětmi se stalo v posledních letech zvykem trávit vánoční svátky aktivně někde v přírodě, nejlépe na horách, místo uklízení, vaření a pak sezení u televize s hromadou cukroví. A rádi se vracejí na stejná místa, kde už mají i „svůj“ pokoj. Například do beskydského Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

„Nejenže se k nám mnozí hosté na vánoční svátky opakovaně vracejí rok, co rok, ale většinou si žádají i stejný pokoj jako minule, někdy dokonce i stejný stůl v restauraci. A jsou potěšení, že je u nás na hotelu díky stálosti personálu obsluhují stále stejné tváře. I pro nás je příjemným zpestřením starat se o Vánocích o „staré známé“. Díky tomu panuje v hotelu skutečně rodinná atmosféra,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna, který je součástí Resortu Valachy, a dodává, že velkým lákadlem je pro hosty možnost neomezeného vstupu do relaxačního centra, kde je během svátků méně lidí než obvykle.

Novým trendem se pak stávají pobyty mezi vánočními svátky a silvestrem. „Řada lidí v tomto období přijíždí aspoň na jednu či dvě noci, což ještě před pár lety nebylo zvykem. Je to způsob, jak utéct od jídelních orgií, zasportovat si, relaxovat, a to za ceny dočasně snížené v období mezi vánočními a silvestrovskými pobyty. Pro hosty v tomto čase pořádáme i doprovodný program, letos to budou sváteční lekce jógy, degustace vín s Vinařem roku Jindřichem Kadrnkou nebo procházka s myslivcem ke krmelci, vhodná pro děti,“ dodává Martina Žáčková s tím, že lidé zkrátka nechtějí odjet na celý týden, spíš si jen „povyrazit“ na jednu dvě noci, natěšit se na jarní prázdniny…

Trochu jiný vánoční scénář
Pokud se tedy dokážete vymanit ze stereotypu možná trochu zbytečných povinností, jakými jsou přehnaný úklid, shánění množství dárků a trávení spousty času při pečení cukroví, třeba najdete zalíbení v trochu jiném scénáři…

Po skvělé snídani s výhledy na zasněžené Beskydy vyrazíte za lyžováním či na běžky – sjezdovky i běžecké tratě začínají nedaleko od hotelu, navíc na Štědrý den je lyžování na sjezdovce Horal zdarma! Pokud by snad nebyly sněhové podmínky úplně ideální, můžete si vzít v recepci speciálně pro hosty připravenou mapu, půjčit si zdarma hole na nordic walking a vydat se po některé z mnoha značených turistických tras. Novinkou je i Fotostezka Valachy, která vás dovede na fotograficky nejvděčnější místa v okolí Velkých Karlovic.

Samozřejmě velkým lákadlem Spa hotelu Lanterna i hotelu Horal jsou jejich vyhlášená relaxační centra a wellness s termálními bazény, bohatou nabídkou exotických masáží a saunováním. „Například hosté, kteří přijedou na vánoční pobyt do hotelu Lanterna, mají v ceně neomezený vstup do zdejšího L-Spa i jednu relaxační masáž, a zároveň mohou kdykoli bezplatně navštívit i wellness s termálními bazény se slanou vodou a saunovým světem v blízkém hotelu Horal, kde probíhají i známé saunové rituály. Mezi oběma hotely samozřejmě funguje pro hosty zdarma shuttle servis,“ upozorňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy a připomíná i bohatý doplňkový program, který letos pro návštěvníky připravili.

V ceně vánočního pobytu tak mají hosté nejen vynikající štědrovečerní večeři (jedinečnou gastronomií je ostatně Spa hotel Lanterna vyhlášený), ale například i romantickou projížďku v koňském povozu. Navečer 22. 12. je pak připravena Vánoční degustace rumů v Cocktail baru Lanterna a ráno 23. 12. si můžete zacvičit jógu s indickým jogínem Zyiadem. Zajímavý pak jistě bude i odpolední Vánoční program v Bistru Razula (nedaleko hotelu Lanterna), který představí tradiční valašské zvyky, obyčeje i umění valašských řemeslníků. Zájemci si tu zároveň mohou vyzkoušet například drátkování, foukání skleněných ozdob a další dovednosti.

Který vánoční pobyt si vyberete?
Vánoce v Beskydech (20. 12. – 25. 12. 2020)
Štěpánský pobyt ve Spa hotelu Lanterna (25. 12. – 28. 12. 2020).
Silvestrovský pobyt (25. 12. 2020 – 2. 1. 2021)

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Hosté mohou poznávat krásy Valašska při výletech i sportování – v zimě tu jsou ideální podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování, děti se tu skvěle zabaví při sáňkování a bobování. Součástí hotelu je také relaxační centrum s bazénem a saunovým světem. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i vyhlášená zážitková restaurace Vyhlídka. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností.

Zdroj a foto: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.