Rakouský turistický region „JO“ – St. Johann in Salzburg se stále více orientuje na dovolenou pro rodiny s dětmi

Obec St. Johann in Salzburg a její okolí, vzdálené jen několik kilometrů od Salzbursku se svým Alpendorfem můžeme považovat za dovolenkové eldorádo, které je v posledních letech ideální pro odpočinek i s dětmi.

Oblíbené je pro svou polohu a okolní přírodu v srdci salzburských hor a navštívit ho můžete po celý rok. Oblast, která je známá jako Snow Space Salzburg nabízí 210 kilometrů sjezdovek, pět údolí a dvanáct kopců.

Ze Sankt Johann-Alpendorf se stal region „JO“, St. Johann in Salzburg. Turistická destinace, která doslova kvete, se specializuje na rodiny s dětmi a nabízí rozmanitou zábavu. Od hoteliérství, gastronomie až po nabídku na samých vrcholcích hor. Celý region “JO” je v zimě 2020/21 orientován na tyto aktivity. Navíc turistická kancelář “JO” boduje i proto, že má šestnáct partnerů.

V posledních letech se úspěšně etablovaly tzv. „dětské“ týdny s názvem JO Kinder Woche „JoKiWo“, které nabízejí vše pro dětské dobrodružství. Další budou od 28. března do 4. dubna 2021 a nabídnou atraktivní zábavu. Těšit se můžete například na návštěvu zázemí lanovky Alpendorf Bergbahn, s Elisabeth Hafner si užijete pohádkový výlet s opekáním marshmallow, velký nákupní den, Rakouské dny Freeski Days ve Snow Spark Alpendorf, dětskou olympiádu nebo setkání s Pietem Flossem.

Region “JO” je navíc pro nadcházející zimní sezonu ještě dostupnější v rámci spolupráce s rakouskou železnicí ÖBB, která je optimální pro bezstarostnou cestu a odpočinek.

Stefanie Mayr, ředitelka kanceláře Tourismusverband St. Johann in Salzburg

„Díky našim strukturám a našemu alpskému „okolí” jsme ideálním místem pro odpočinek s rodinou. Právě v tomto nelehkém období je specializace důležitým faktorem pro objednávky a rezervace  dovolených,“ říká Stefanie Mayr, ředitelka kanceláře Tourismusverband St. Johann in Salzburg. „Region boduje vlakovým spojením, které je z Vídně, z Lince, z Mnichova, Düsseldorfu a dalších německých měst. Ale také i to, že je blízkosti dálnice. Od poslední sezony s námi spolupracují Rakouské železnice ÖBB na mobilitě, která méně zatěžuje životní prostředí, což je velmi důležité. Hosté hojně využívají speciální shuttle bus z vlakového nádraží ke každé ubytovací kapacitě v regionu. A v tomto duchu chceme pokračovat,” dodává Stefanie Mayr.

Zásluhou partnera ÖBB je teda odpočinek a zážitek z lyžování zaručený bez toho, abyste  museli přijet do regionu autem. Dokonce si pobyty můžete objednat přímo v kanceláři rakouských železnic – ÖBB Ticketshop.

Nabídka v této oblasti “JO” je velmi různorodá a bohatá a naplno si užijete turistiku, běžecké tratě, chůzi po sněhu na sněžnicích, jízdu v kočáru taženém koňmi, razantní jízdu na saních. Nebo návštěvu úžasné gotické katedrály Pinzgauer Dóm, kterou byste právě v tomto alpském regionu možná ani nehledali. Užít si můžete i přibližně 50 kilometrů vzdálené Mozartovo město Salzburg. Kromě toho všude platí zvýšená bezpečnost a je nutné respektovat pravidla nastavená na COVID-19.

Tipy:
Informace o železničním spojení: https://tickets.oebb.at/de/ticket/offer/journey
Informace o ”JO”: www.josalzburg.com
Pro lyžaře doporučujeme: www.snow-space.com
Corona informace: www.skiamade.com/de/Live-info/Corona
Více o regionu ve slovenském a českém jazyce je na: www.kamkam.eu

Foto: https://www.josalzburg.com/de

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *