McDonald’s a Dáme jídlo rozšířili nabídku o rozvoz snídaní. Okénka McDrive a McWalk jsou otevřena denně do 20 hodin

McDonalds reaguje na celoplošné zavření restaurací. S rozvážkovou službou Dáme jídlo se dohodl na rozšíření služby McDelivery i o snídaňová menu. Znamená to, že zákazníci si budou moci od osmé hodiny doma vychutnat ranní čerstvou teplou snídani z restaurací McDonalds v Praze, Brně a Ostravě. Jde o jednu z prvních nabídek snídaní až „domů“. Pro zákazníky, kteří jsou zvyklí si pro jídlo do McDonalds zajet autem, fungují nadále každý den od 8 do 20 hodin okénka McDrive a ve vybraných restauracích i okénka McWalk pro pěší.

Stejně jako na jaře letošního roku, i nyní jsou restaurace nuceny obsluhovat své zákazníky pouze prostřednictvím výdejových okének. Společnost McDonald’s za tímto účelem využívá i během druhé vlny pandemie svých výdejových oken pro auta, tzv. McDrive a pro pěší, tzv. McWalk. Kromě již zaběhlých objednávek s sebou však McDonald’s, prostřednictvím rozvážkové služby McDelivery, nově nabízí také snídaně. Reaguje tím na vládní opatření a rozšiřuje dobu, po kterou si mohou zákazníci jídlo z těchto restaurací objednat až domů. „Rozvoz snídaní přes McDelivery jsme plánovali spustit i bez ohledu na opatření spojená s pandemií koronaviru. Aktuální platná opatření toto rozšíření rozvozu o snídaně pouze urychlila“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace McDonald’s ČR a SR. V Praze, Brně a Ostravě si mohou lidé vybrat z kompletní nabídky snídaní McDonald’s. Např. to mohou být legendární vajíčkové snídaně z českých vajec z podestýlky nebo nový muffin s Lučinou. Vajíčkové produkty jsou mezi lidmi velmi oblíbené, rád si na nich pochutná každý třetí zákazník McDonald’s. Dlouhodobě nejoblíbenějším je pak toast se šunkou a sýrem nebo McMuffin se slaninou, přičemž muffiny tvoří téměř polovinu (44 %) všech snídaňových objednávek, toasty pak zhruba třetinu (33 %). Snídani si mohou zákazníci objednat z celkem 39 restaurací v dojezdové vzdálenosti do 10 minut.

Autem i pěšky
Znakem „kovidového“ dneška se stávají výdejová okénka. S okénky McDrive mají lidé dlouhodobé zkušenosti, a jejich obliba na jaře výrazně vzrostla. „Zákazníci začali od jara ve velké míře využívat službu McDrive a dovoz jídla prostřednictvím služby McDelivery. V několika restauracích i nyní funguje McWalk, tedy okénko pro pěší zákazníky. Tyto služby jsou fenoménem dnešní doby, zatímco loni jídlo s sebou tvořilo 40 procent tržeb, dnes je to už téměř polovina,“ poznamenala Jitka Pajurková.

Z Mekáče domů
Spolupráce McDonald’s a Dáme jídlo trvá přesně rok. Obědová menu od 11. hodiny dopolední si mohou objednat zákazníci dokonce ze 73 restaurací. Dovoz z každé z restaurací McDonald’s stojí u Dáme jídlo 39 korun. Službu mohou využít všichni, jejichž adresa se nachází v desetiminutové dojezdové vzdálenosti od jakékoli z těchto provozoven. „Časový limit pro dojezd zajišťuje, že zákazník vždy obdrží svoji objednávku v co nejlepší kvalitě. Kurýrní systém a všechny procesy jsme nastavili tak, aby jídlo strávilo na cestě nejkratší možnou dobu,“ vysvětluje Filip Fingl, výkonný ředitel společnosti Dáme jídlo.

„Počet objednávek na Dáme jídlo roste meziročně stabilně a dlouhodobě o 45-50 %. V našem odvětví hraje roli i sezónnost – s nastupujícím podzimem a zimou, zhoršujícím se počasím a brzkým stmíváním lidé obecně objednávají častěji. Chtějí si více užít svůj čas, případně ho více získat – proto nyní mírně opět narostla obědová špička s rostoucím počtem lidí pracujících z domova, nebo znovu a silněji roste zájem o kávu, svačiny a dezerty. A rozvoz snídaní tak na tento zájem ze strany spotřebitelů skvěle odpovídá,“ doplňuje Filip Fingl.

Rychle a ekologicky
Aby byl rozvoz jídla opravdu expresní, musí Dáme jídlo využívat širokou a pestrou flotilu dopravních prostředků. Zatímco v oblastech s nižší hustotou zalidnění se jako nejefektivnější ukazují nadále automobily, v centrech velkých měst zatížených intenzivní dopravou je mnohdy výhodnější doručit zákazníkovi objednávku na skútru, kole, elektrokole, nebo dokonce pěšky. Dáme jídlo u vlastní flotily dbá také na ekologii. Auta, na která stále připadá většina zakázek, jsou poháněna stlačeným zemním plynem (CNG). Do budoucna firma počítá s ještě větším využitím skútrů a kol, která jsou čím dál častěji klíčová pro rychlé doručení.

Foto: archiv McDonald’s

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.