Svíčky nejsou jen vkusným doplňkem interiéru – poznejte jejich benefity

Podzimní úbytek světla a teploty blížící se k nule vyvolávají větší chuť zapálit si doma svíčku. Kromě romantického a hřejivého pocitu, kterým na vás svíčka dýchne hned po zapálení, vám také pomůže utřídit myšlenky, může mít aromaterapeutické účinky a pomoci k lepšímu spánku. Jak vybrat tu správnou svíčku?

Hřejivý pocit
Dopřejte si se zapálenou svíčkou chvíle pohody. Při večerech, kdy se v křesle choulíte s dekou, by určitě neměla na stole poblíž vás chybět. Kromě toho, že plamen svíčky opravdu produkuje teplo, působí hořící svíčka i na psychiku. Jednoduše se zdá, že když kolem hoří svíčky, zima je menší.

Uklidnění mysli
Svíčka se ukazuje jako dobrý pomocník i v období úzkostí, depresí a špatné nálady. Pohled do ohně uklidňuje roztříštěné myšlenky, navozuje pocit klidu a harmonie. V hektické době, v níž žijeme, byste měli okamžiky zastavení a klidu zařadit do svého života jako nový standard. „Kvalitní svíčka z včelího nebo sójového vosku vám může zpříjemnit rozjímání, meditaci či odpočinek,“ radí Petr Vyskočil, spoluzakladatel portálu prodávajícího tuzemské designéry zCech.cz.

Aromaterapeutický účinek
Když zvolíte svíčku, do níž byly přidány stoprocentní přírodní silice v podobě esenciálních olejů, můžete se oddávat rovněž jejich pozitivním účinkům. Levandule napomáhá zklidnění, podobně účinkuje i meduňka nebo citronová tráva. Poslední zmíněná vám posílí i imunitu a zabojuje proti sezónním respiračním onemocněním, podobně jako červený pomeranč nebo grep.

Kvalitnější spánek
Obklopení modrým světlem, které produkuje elektronika, je dlouhodobě neúnosné. Proto odborníci doporučují odstranit jej ze své ložnice a po určitou dobu před spaním raději vyměnit tablet i telefon za knihu. Zatímco modré světlo náš organismus podvědomě nabudí a tělo si během noci nemůže dostatečně odpočinout, přirozené žluté světlo svíčky na nás působí přesně naopak. Pomůže rychleji usnout, spát hluboce a nechat tělo regenerovat.

TIP: Přírodní svíčka v keramickém hrníčku z Česka
Svíčka v keramickém hrníčku zaujme všechny, kteří upřednostňují praktičnost. Svíčka je vyrobená z včelího vosku a kokosového oleje. Voní po silici citronové trávy, a tak se během jejího hoření můžete oddávat příjemné svěží vůni, která posiluje imunitu a tlumí bolest. Po jejím dohoření vám zůstane ručně vyráběný keramický hrníček na oblíbený čaj či kávu. Cena: 579 Kč. Dostupné na www.zcech.cz

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.