Zuzana Mikulcová a Dan Bárta představují nový videoklip z mezinárodního alba Fúzie

Zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách národnostních menšin a rostoucího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

Fúzie jsou můj vysněný projekt. Spoluprací a spojováním se se zahraničními umělci vznikají unikátní skladby, které jsou naší reakcí na rostoucí tendence extremismu a rozdělování společnosti. Projekt mám v hlavě už 2–3 roky a poslední rok a půl na něm aktivně pracuji spolu s Andrejem Hruškou a Dominikem Janovským. Hledali jsme způsob, jak přinést něco kvalitního, smysluplného a hudebně neoposlouchaného. Nyní se nám to konečně podařilo a Fúzie, ve kterých chceme proniknout nejen do hudebních, ale i do společenských témat, pomalu dostávají svou podobu,“ řekla o novém projektu Zuzana Mikulcová.

Do projektu Fúzie se dosud zapojili hudebníci Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König (známý také jako Kitchen), Lara Abou Hamdan, Gábor Tokár a další. Na jaře 2021 by album Fúzie vyjde na labelu Tranzistor. Jeho předzvěstí je skladba Kráľovstvo, která vznikla ve spolupráci se zpěváckou legendou Danem Bártou. Podobně jako u všech skladeb tohoto projektu vznikala společně se zvukovou podobou i ta obrazová. Videoklip z nahrávání natáčel Dominik Janovský ve studiu Svárov.

Dostal jsem několik písní od Andreje Hrušky s tím, že je to projekt Fúzie a jestli bych do toho nešel, že si můžu vybrat skladbu a poslechnout si zpěvačku, ,jestli se mi líbí‘, a tak. Tak jsem si to pustil, nechal Zuzku jen začít – a okamžitě jsem odpadl… A bylo to. Při skladbě Kráľovstvo jsem cítil, že tam bych se ,mohl dobře vejít‘, tak jsem se k ní přihlásil. Je super, že mi parta s takovou zpěvačkou nabídla spolupráci, i když je to jiná hudební generace. A možnost napsat svoji část textu tak, abych já v té své generaci zůstal, mi přišlo fajn. Jednoduše, když Fúzie, tak Fúzie. Rád jsem si to zahrál, rád jsem se něčemu novému přiučil,“ řekl o nové společné skladbě Dan Bárta.

Album „Fúzie – keď hudba spája“ se v této pro hudbu a kulturu nelehké době uchází o podporu fanoušků v rámci crowdfundingové kampaně na hithit.sk.

„Dnešní situace nás dovedla do bodu, kdy potřebujeme získat pro naše Fúzie i pomoc. Pomoci albu Fúzie mohou všichni, kteří nás chtějí podpořit předobjednávkou alba v různých podobách. Každý získá kromě alba i odměnu za to, že nás podpořil a stal se tak součástí našeho ambiciózního projektu Fúzie,“ dodala na závěr Zuzana Mikulcová.

Link na crowdfunding: https://www.hithit.com/sk/project/8787/fuzie-ked-hudba-spaja

Zdroj: www.zuzanamikulcova.com, foto: Dominik Janovský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.