Ekologickou alternativu k běžným sáčkům si zamilujete nejen vy, ale i příroda…

Vyměňte jednorázové mikrotenové sáčky za jejich udržitelnou variantu na opakované  použití. Ať už půjdete do supermarketu, na farmářské tržiště, nebo do bezobalového  obchodu, Saaczech se stane vaším věrným pomocníkem při každém nákupu.  

Skvěle poslouží k nákupu ovoce, zeleniny, suchých sypkých surovin, ale i pečiva. Potraviny  v něm mohou volně dýchat, díky čemuž vydrží déle čerstvé. Je tak jen na vás, zda po příchodu  z nákupu jídlo přeskládáte do jiné dózy, nebo ho ponecháte uvnitř. Saaczech totiž můžete použít i  pro uskladnění potravin. Využití však najde i při balení svačiny na cesty, do školy nebo do práce.

K zakoupení je ve třech různých velikostech. Malé sáčky se hodí například na sypané potraviny jako rýže, luštěniny nebo těstoviny. Střední pytlíky se dají využít na ovoce a zeleninu, velké zase třeba na pečivo.

Dárek, který má smysl 
Pokud chcete potěšit své blízké drobným dárkem s přesahem, právě Saaczech je skvělou volbou. Vzniká totiž v českých chráněných dílnách pod rukama šikovných zaměstnanců s fyzickým či mentálním handicapem. V nabídce e-shopu můžete vybírat i z dárkových balení po třech nebo šesti kusech. Cena již od 49 Kč.

Věděli jste, že…? 
Ročně na celém světě spotřebujeme přibližně 500 miliard jednorázových plastových sáčků. Průměrná doba jejich použití je pouhých 12 minut. Je však zapotřebí více než 500 let k tomu, aby se v přírodě zcela rozložily.

O Saaczechu:  
První Saaczech jsme vyrobili v roce 2018. Celkem jsme prodali již 30 000 našich  produktů a portfolio postupně rozšiřujeme. Saaczech je ekologickou alternativou k jednorázovým sáčkům. Je vyrobený z odpadního  materiálu a splňuje tak podmínky cirkulární ekonomiky. Šijeme ho v chráněných dílnách v České republice. Trvale spolupracujeme s dílnou v České Lípě a dáváme tak příležitost k uplatnění lidem s mentálními i fyzickými  handicapy. Hlavním materiálem je padákovina. Tento materiál pochází z vyřazených nákladních  padáků české armády. Materiál je laboratorně testován a splňuje podmínky pro styk s potravinami a pokrmy dle  platných vyhlášek a nařízení.

Zdroj a foto: saaczech.com 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.