SOUTĚŽ: Ochrana před koronavirem je k dostání v každé lékárně

SOUTĚŽ UKONČENA!!! Balíček Virostop vyhrávají Irena V., Praha, Michael L., Brno a Tereza P., Kladno. Výhercům gratulujeme!

Spolehlivě léčí nachlazení, rýmu, kašel i chřipku a teď by mohl sehrát klíčovou roli při potlačování pandemie koronaviru SARS-CoV-2. Řeč je o výtažcích z cistu krétského, středomořského keře, který má prokazatelné antioxidační, antibakteriální, ale především antivirotické účinky.

Tým maďarského virologa a klinického mikrobiologa Dr. Istvána Jankovicse se v nedávné době zaměřil na výzkum účinků polyfenolů cistu krétského. Právě ty jsou totiž schopné vytvořit na sliznicích lidského organismu účinnou chemicko-fyzikální bariéru a zabránit pronikání virů do buněk. Polyfenoly navíc narušují bílkovinový obal virů, včetně nového typu koronaviru SARS-CoV-2, a tím je likvidují. Zároveň jsou schopny usměrnit patologické imunologické reakce způsobené virovou infekcí, čímž podle vědců pomáhají snižovat závažnost onemocnění.

Přestože Dr. István Jankovics patří ke světovým kapacitám s dlouholetou praxí na prestižních vědeckých pracovištích ve Vídni a Paříži, i jeho účinky extraktu z cistu krétského překvapily. „Extrakt z cistu usměrňuje takzvané cytokinové bouře, tedy závažné imunitní reakce, při nichž napadený lidský organismus produkuje imunitní buňky a proteiny, které mohou zničit jiné orgány. Právě tato imunitní reakce může podle některých expertů vysvětlovat úmrtí mladších pacientů s onemocněním covid-19,“ uvedl virolog.

Vědci zkoumali cist krétský i v kombinaci s výtažky jiných rostlin se silnými antivirotickými účinky – šalvěje lékařské, echinacey purpurové, aceroly a citrusových bioflavonoidů. Zjistili, že právě tato kombinace posiluje účinek samotného cistu.

K testování přikročili kvůli prověřování účinnosti přípravku VIROSTOP ústní sprej, který lékárny už řadu let nabízejí jako prevenci proti chřipce a nemocem z nachlazení a extrakt cistu krétského a dalších zmíněných léčivých rostlin obsahuje.

VIROSTOP ústní sprej
VIROSTOP ústní sprej je volně prodejná zdravotnická pomůcka I. třídy a je k dostání ve všech kamenných i online lékárnách. Přípravek má čistě přírodní složení, které nezpůsobuje alergické ani jiné negativní reakce a nesnižuje ani jinak neovlivňuje účinky dalších podávaných léků. Jeho použití je vhodné od 6 let věku.

Soutěžte o jeden ze tří balíčků produktů VIROSTOP
Balíček obsahuje:
ústní sprej
nosní sprej
kapky
kapsle
dezinfekční gel a sprej

Soutěžní otázka: Vědci zkoumají účinky látek obsažených ve středomořském keři cistu krétském proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2. Laboratorní studie nyní prokázala, že v něm obsažené polyfenoly:
a) nezabrání proniknutí virů do organismu, ale znemožňují jim se množit
b) zabraňují pronikání virů včetně koronaviru SARS-CoV-2 do organismu
c) tyto látky posilují imunitu a obranyschopnost, ale proti koronavirům nefungují

Nápovědu najdete zde.

Správnou odpověď zasílejte na mail: soutez@tojesenzace.cz do 30.11.2020. Vyhrává 400., 500. a 600. odpověď. Do předmětu uveďte: Virostop. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí! Řídíme se GDPR a s Vašimi osobními údaji nakládáme v souladu se zákonem. Kontaktní údaje slouží pouze k doručení případné výhry.

Zdroj a foto: Fytofonta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.