V Divadle Archa po boku Michala Prokopa vystoupí i Yellow Sisters, David Stypka a Jan Kořínek

Přestože si v tuto chvíli veškerá česká kultura vybírá proti své vůli oddechový čas, ti nejaktivnější  tvůrci se nevzdávají svých plánů. Patří mezi ně i Michal Prokop, který nehodlá svoje fanoušky i sebe ochudit o svůj tradiční vánoční koncert. Ten se, pokud to bude jen trochu možné, uskuteční 22. prosince v  pražském Divadle Archa. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout. V tuto chvíli z jejich celkového počtu zbývá necelá polovina, což dokládá fakt, že řada hudebních fanoušků si neumí Vánoce bez této tradiční hudební nadílky představit.

Stalo se pravidlem, že kromě svých největších hitů i novějších písní nabídne Vánoční koncert některé rarity. Ty zejména souvisejí s osobnostmi pozvaných hostů, které si s protagonistou večera zpravidla zazpívají duet v některé písni z jeho repertoáru, a samozřejmě odehrají také  ukázky své vlastní tvorby. V letošním roce Michal Prokop pozve na pódium vokální skupinu  Yellow Sisters a jednoho z našich  nejlepších  hráčů na Hammondovy varhany Jana Kořínka – ti  všichni se  podílejí s Michalem Prokopem na nahrávání  jeho nejnovějšího, zatím nevydaného alba, což může  slibovat pro prosincový předvánoční čas zajímavý koncertní dárek. Třetím hostem pak bude jeden z nejzajímavějších objevů domácí scény posledních let,  slezský poprockový písničkář David Stypka.

Přestože letošní rok je nejen z kulturního hlediska značně nestandardní, Michalu Prokopovi se daří. V létě se s  úspěchem uskutečnil festival Krásný ztráty Live, jehož uměleckým garantem zpěvák je, a to jako jedna z mála prázdninových akcí pod širým nebem. V těchto dnech se na trhu objevuje  rozsáhlé  životopisné knižní interview  Michala Prokopa s novinářem Michalem Bystrovem pod názvem Ztráty a návraty,. V televizním vysílání se také  objevil hodinový dokument o Michalu Prokopovi s názvem Až si pro mě přijdou… Režisér Jiří  Vondrák jej shodou okolností natočil zčásti také na jednom z předchozích ročníků Krásných ztrát Live. V neposlední řadě se také Michalu Prokopovi povedlo letos natáčet nové album,  jehož vydání je naplánováno na jaro příštího roku Michal Prokop a jeho organizační tým tedy věří, že úspěšný rok bude mít skvělou tečku v podobě tradičního Vánočního koncertu.

„Tenhle podivný rok byl pro mne rokem  návratů. Jednak  v podobě jakési životní bilance, kterou je film Až si pro mě přijdou, který se mimochodem v předpremiéře poprvé objevil znovu v místech, kde začalo jeho natáčení,  tedy na festivalu ve Všeticích, jednak v knize, kterou jsme s Michalem Bystrovem na jaře dokončili. Ta se jmenuje  příznačně Ztráty a návraty a v ní najdou čtenáři všechno to, co se nemohlo vejít do hodinového filmového  dokumentu. Tam se s Vláďou Mišíkem třeba vracím do prostor někdejšího legendární New Clubu. Podobnou symboliku cítím v návratu vánočního koncertu do Archy, čili ne jen proto, že předpokládaná pandemická omezení budou  dovolovat pouze  menší  počet sedících diválků, ale jde taky o další těch mých symbolických návratů, pokud  vůbec  bude  v tomhle  čase možný,“ popisuje Michal Prokop letošní rok, tak jak ho on sám prožívá.

Po letech, kdy se Vánoční koncerty Michala Prokopa odehrávaly ve Foru Karlín, se tentokrát, vrací tam, kde před dvaceti lety tato tradice vznikla, totiž do komornějšího prostředí Divadla  Archa. Zde bude k dispozici pět set  míst k sezení a budou zachovány ty nejpřísnější hygienické podmínky.

Vstupenky na Vánoční koncert Michala Prokopa jsou v předprodeji v síti Goout.  Majitelům  vstupenek  bude  nabídnuta kniha Ztráty a návraty z produkce nakladatelství Galén za zvýhodněnou cenu. Bude k vyzvednutí buď přímo na  koncertě nebo předem na pobočce nakladatelství. Pro  případ, že by z důvodů přetrvávajícího nouzového stavu nebylo  možné koncert uskutečnit, pořadatelé garantují těm, kdo by nereflektovali případný náhradní termín, bezodkladné vrácení vstupného v plné výši.

VÁNOČNÍ KONCERT MICHALA PROKOPA S FRAMUS FIVE A HOSTY
Hosté: Kořínek, Yellow Sisters, David Stypka
Úterý 22. prosince 2020 od 20 hodin
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
Kapacita: 500 míst k sezení.

Vstupenky k sezení včetně zvýhodněného balíčku s novou knihou Ztráty a návraty s  věnováním od Michala Prokopa jsou k dostání v předprodejní síti: www.goout.net.

Zdroj a foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.