Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Posílení imunity? Eskeri přináší adaptogeny, které na Sibiři využívají už 4 tisíce let

Podpora imunity a psychické pohody je v dnešní náročné době, navíc v podzimním období při častých změnách počasí a možných virových infekcích, více než potřeba. Odborníci se shodují, že klíčová je pro posílení imunitního systému zejména pestrá strava a pohyb. Pomoci mohou také vitamíny či doplňky stravy. Letos v létě se na trhu objevil nový doplněk stravy na podporu imunity Eskeri od farmaceutické společnosti Glenmark Pharmaceuticals. Obsahuje rostlinné adaptogeny, které zvyšují odolnost organismu. Právě adaptogeny udržují stabilitu vnitřního prostředí organismu. Původní obyvatelé Sibiře, starověcí Tunguzové, je používají jako léčebné rostliny již 4 tisíce let.

Sibiřský ženšen, reishi, kustovnice či exotické druhy bazalky. To jsou jen některé z bylin a hub, které patří mezi takzvané adaptogeny. Tedy látky, díky kterým se organismus přizpůsobí změněným podmínkám proti stresovým situacím, jako jsou zranění, úzkost nebo tělesná únava; zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám či vyčerpání. Směs silných účinných adaptogenů s obsahem zinku, které dohromady tvoří vyvážený potravinový doplněk Eskeri, je tak vhodným preparátem pro vytížené osoby, vrcholové i rekreační sportovce a lidi, kteří prostě chtějí pečovat o své tělo a zdraví.

Adaptogenům se říká biostimulátory, harmonizátory či tonika a mnohé z nich jsou využívány tradiční čínskou medicínou nebo v indické ajurvédě. Terapeutické účinky adaptogenů však dobře zná a oceňuje i západní medicína a farmacie: „Adaptogeny zvyšují všeobecnou odolnost a výkonnost organismu, která je mu přirozená, bez toho, aby se do něj musely vnášet jiné látky. Umožňují lépe odolávat stresům, vznikajícím následkem zvýšených nároků na psychický a fyzický výkon nebo vlivem nepříznivých podmínek,“ vysvětluje farmaceut Richard Pfleger a dodává: „Rostoucí počet poznatků umožňuje využívat adaptogeny jako vhodný doplněk ke klasické léčbě.“

O pozitivních zkušenostech s Eskeri mluví také profesionální golfistka Šideri Váňová, která má dlouhodobé starosti s imunitou a trpí na silné bolesti zad a kloubů. „S imunitou bojuji celý život. V doplňcích dávám přednost přírodním přípravkům. Po prvních měsících užívání Eskeri pociťuji změnu a jsem schopna standardních dávek tréninku bez velkých komplikací. Nemusím omezovat přípravu na turnaj, či turnaj z důvodu nemoci vynechat,“ říká Váňová.

Doporučené dávkování je jedna kapsle denně po dobu alespoň tří měsíců. V období zvýšené respirační zátěže lze užívat dvě kapsle denně. Poté se kůra na tři měsíce vysazuje.

Zinek a čtyři byliny podle Tunguzů
Přípravek Eskeri obsahuje v přírodě rostoucí adaptogeny a je bez chemikálií.„Využití adaptogenů dnes symbolizuje návrat k čistotě přírody a k víře v její pozitivní vlastnost, schopnosti, a to bez umělých chemických látek,“ dodává Petr Klusák, zástupce Glenmark Pharmaceuticals.

Reishi (Lesklokorka lesklá) je dřevní houba, která se v Asii používá již od pravěku. Významně se podílí na podpoře imunity organismu.

Schizandra (Klanopraška čínská) má tonizační účinky pro podporu psychiky a pohody, přispívá k normální funkci horních cest dýchacích, pomáhá chránit buňky a tkáně před oxidačním poškozením

Sibiřský ženšen (Eleuterokok ostnitý) najdete v Číně, Japonsku nebo Koreji. Je velmi oblíben ve východní medicíně. Zvyšuje celkovou fyzickou odolnost organismu, přispívá k normální funkci imunitního systému.

Rhodiola (Rozchodnice růžová) je silný adaptogen, významně se podílí na psychickém vyladění organismu.  Je vzácnou rostlinou, která se vyskytuje především v arktických oblastech a horských oblastech Eurasie a Severní Ameriky.

Zinek přispívá k normální syntéze DNA, normálním kognitivním funkcím a ke správné činnosti imunitního systému. Zinek také pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

Eskeri a Glenmark Pharmaceuticals Ltd.
Doplněk stravy Eskeri vyvinula celosvětově působící nadnárodní farmaceutická společnost Glenmark Pharmaceuticals Ltd. Společnost má šest vlastních výzkumných a vývojových základen ve čtyřech zemích. Obchoduje na plně rozvinutých a přísně kontrolovaných trzích, jako v USA či ve státech Evropské Unie. V České republice působí od 2007. Glenmark je zaměřen na průkopnické objevování nových léků především v oblasti zánětů (COPD/astmatu, revmatoidní artritida, atd.), metabolických poruch (cukrovky, obezity atd.) a bolesti (neuropatické a zánětlivé bolesti). Řada potenciálních nových léků je v různých fázích preklinického a klinického vývoje. V současnosti se společnost řadí mezi TOP 100 světových pharma a biotechnologických společností.

Zdroj a foto: http://eskeri.cz/, https://www.glenmarkpharma.cz/index.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *