Vyzkoušeli už jste fitness cukroví? Letos je ten pravý čas!

Říkáte si, že přeci fitness cukroví nemůže být tak lahodné jako to klasické? Omyl, může být i lepší! Vyzkoušejte recepty, které si zamilujete a budete je chtít od této chvíle péct každé Vánoce. Proteinové pistáciové kuličky, linecké i kokosky bez cukru – na výběr je spousta dobrot, které nejsou náročné na přípravu ani ingredience.

Odlehčená fitness verze klasického cukroví se neobejde bez kvalitních surovin. Jen ty vám zaručí, že výsledek bude nejen dobře chutnat, ale i obsahovat spoustu tělu prospěšných látek v dobře vstřebatelné podobě.  Ty nejkvalitnější suroviny najdete v supermarketech pod označením logem biolistu nebo biozebry. Budete tak mít jistotu, že se jedná o certifikovanou biopotravinu bez zbytečné chemie. Seženete je také na ekologických farmách, které bioprodukty nabízejí například prostřednictvím bedýnkových systémů.

FIT kokosky
Ingredience:
4 bio vejce
200 g bio strouhaného kokosu
kůra z jednoho citrónu nebo pomeranče v bio kvalitě
bio extrakt z vanilkových lusků na oslazení

Postup:
Předehřejte troubu na 150 stupňů. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh, do kterého následně přidejte vanilkový extrakt, kokos a kůru z citrusů. Vše dobře promíchejte. Z takto připravené směsi vytvarujte na plech kokosky. Pečte asi 20 minut, ale vždy pečlivě hlídejte.

Fitness pistáciové kuličky
Ingredience:
200 g sušených datlí bez pecek v bio kvalitě
100 g bio mandlí
2 lžíce bio kakaa
200 g bio nesolených pistácií (vyloupaných)

Postup:
Nasekejte pistácie najemno a odložte je stranou. Vypeckované datle rozmixujte společně s mandlemi a kakaem. Lehce navlhčenýma rukama tvarujte kuličky, které obalte v připravených pistáciích.

FIT linecké cukroví (20 ks)
Ingredience:
1 bio vejce
150 g bio celozrnné špaldové mouky
50 g bio proteinu
kapka vanilkového extraktu v bio kvalitě
kůra z jednoho bio citrónu
40 g bio jablečného pyré nebo marmelády na promazání

Postup:
Smíchejte všechny ingredience a vypracujte z nich těsto. Pokud se bude těsto lepit, přidejte více mouky. Zabalte ho do potravinové fólie a nechte do dalšího dne odpočinout.

Předehřejte troubu na 150 stupňů. Těsto vyválejte asi na půl centimetru silný plát, ze které vykrajujte požadované tvary. Ty následně vyskládejte na pečící papír a vložte do trouby. Dejte pozor, aby polovina měla uprostřed otvor. Pečte asi 10 minut, ale cukroví kontrolujte. Vychladlé linecké spojte pomocí marmelády nebo pyré. Takto připravené linecké nechte alespoň týden až dva odležet, aby nasáklo vlhkost.

Co je BIO?
BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou, která je nadstavbou pro standardní kontroly v konvenčním zemědělství.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?
Národní značení
Logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.