420PEOPLE chystá premiéru svého prvního tanečního filmu ORĪGĪ

Soubor současného tance 420PEOPLE představí 8. prosince na online premiéře film ORĪGĪ – první ze svých tří chystaných tanečních filmů. Všechny vznikají zcela v produkci 420PEOPLE, v jejich novém studiu Maiselovka.

„Přesunuli jsme se nyní do online prostoru a do našeho nového studia v centru Prahy a chystáme pořádnou filmovou a taneční jízdu. Ani v současné situaci nezastavujeme a chceme lidem přinést zážitky, které je posunou nad každodenní realitu,“ říká o novém projektu Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem, a lidé ho znají i díky jeho účasti v televizním pořadu StarDance.

ORĪGĪ: Setkání tří tanečních stylů, tří světů…
Online premiéra prvního z filmů, nazvaného ORĪGĪ, je vrcholem letošního zapojení souboru 420PEOPLE do mezinárodního projektu CLASH! Taneční film ORĪGĪ má podtitul „Tělo je jediný možný skutečný aspekt“ a jeho choreografie i režie se ujal Václav Kuneš.

„Téma filmu je založeno na základní podstatě lidstva a samotného těla, konkrétně na tom, co víme, odkud pocházíme – ať už geograficky, ideologicky nebo sociologicky. Po setkání s něčím novým hledáme způsob, jak se přizpůsobit. A právě tato adaptace je základním tématem filmu. Jeho děj spojuje tři tanečnice, které mají svůj osobní, základní pohybový a taneční styl. Představte si balerínu (klasický balet), tanečnici na vysokých podpatcích (styl Broadway) a představitelku bojových umění (současný tanec). Tyto tři tanečnice a jejich různorodé styly se setkávají v jednom okamžiku a jediným možným způsobem, jak mohou společně pracovat a komunikovat, je „vzájemně se sobě přizpůsobit“. Díky úvodnímu duelu (střetu!) mezi tanečnicemi se vytvoří nový (čtvrtý) styl, díky kterému spolu budou moci fungovat. Děj vede k tomu, že hlavním a nejlepším komunikačním prostředkem je naše vlastní tělo. Tělo je nejlepší technologie a klíč ke komunikaci,“ přibližuje Václav Kuneš.

Další prosincové premiéry: OHNĚ STROJE i THROUGH GLASS
Dalším tanečním filmem z dílny 420 PEOPLE jsou OHNĚ STROJE, kde se soubor už podruhé spojil s francouzsko-českou herečkou Chantal Poullain a režie se ujal uznávaný režisér Jaroslav Brabec. Třetí z filmů nese název THROUGH GLASS a choreografii k němu připravuje Sylva Šafková.

Premiéry všech filmů proběhnou, vzhledem k současné situaci, online: premiéra tanečního filmu ORĪGĪ se koná 8. prosince od 18.00 hodin v rámci festivalového večera projektu CLASH! Filmy THROUGH GLASS a OHNĚ STROJE budou mít rovněž premiéru v prosinci a všechny je můžete zhlédnout v dané časy na facebooku (https://www.facebook.com/420PEOPLE.DANCE.COMPANY) a pod odkazem na platformu vimeo, který diváci najdou na webu souboru https://www.420people.org/

 420PEOPLE je soubor současného tance, který patří už 12 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Do jeho repertoáru patří představení PANTHERA, které odhaluje tajemství vzniku lidstva, THE WATCHER s kapelou Please The Trees, jež je nejen taneční, ale i hudební extází, či představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž se setkají herci Národního divadla se současným tancem. 420PEOPLE pořádá také pohybové workshopy a lekce pro veřejnost (online i off-line) ve svém studiu Maiselovka v centru Prahy. Pod hlavičkou mezinárodního projektu CLASH! organizuje taneční semináře pro studenty uměleckých škol, odborné diskuse či workshopy pro tanečníky a zapojil se do online festivalu CLASH!

Zdroj a foto:  www.420PEOPLE.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.