Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníJídlo a pití

Jak se stát Šéfem za pár minut, prozradí Zdeněk Pohlreich v dalším díle pořadu již 3. prosince

Nový pořad televize Prima, Šéfem za pár minut, přináší neotřelý pohled na vaření. Když své síly spojí Zdeněk Pohlreich s Ivetou Fabešovou, výsledkem může být jedině: oslnivá kuchyně v každé rodině. Diváci mohou sledovat skvělé tipy na rodinné vaření ze surovin, které stoprocentně mají ve spíži, 3. prosince ve 22.30 nebo v repríze v neděli 6. prosince v 10.30.

Ekonomické vaření nemusí být nudné a nezáživné. Jak tvrdí Zdeněk Pohlreich v šestém díle pořadu Šéfem za pár minut: „Ekonomicky neznamená nudně. Zapomeňte na stereotypy a vykouzlete z běžně dostupných surovin to nejlepší. Koneckonců, v jednoduchosti je krása. Dokonce i jednoduchá pomazánka si zaslouží nebýt při přípravě odbytá. Zkuste to a uvidíte…“

Na jaké recepty se můžete těšit tentokrát?

  • Pstruh s rajčaty a jarní cibulkou – varianta pro plech i pánev
  • Pomazánka z pstruha
  • Piškotová roláda s krémem Diplomat
  • Zapečené těstoviny

Podle Šéfa je jasné, že výše uvedené dobroty jsou chutné, skvělé a nevysají peněženku. Navíc jedna ze surovin je natolik variabilní, že se z ní dá připravit hned několik pokrmů.

Hned na začátku tohoto dílu se diváci dozví, že pstruh zkrátka patří na český stůl. Je to jedna z ryb produkovaných udržitelným způsobem, a navíc skvěle chutná. Máte ji rádi také? Pokud jste se dodnes báli přípravy, už nemusíte. Stačí pár ingrediencí, a jak Zdeněk Pohlreich dodává: „K rybě není potřeba příloha. Stačí doplnit zeleninou, kterou připravíte zároveň s rybou, a čerstvým pečivem. Za patnáct minut je hotovo. Tak proč si něco takového odpírat?“

Mimochodem, víte, že při přípravě pomazánky se ryba vmíchává do směsi jako poslední? To proto, aby se nerozbila. Plus další tipy vám Šéf prozradí. Tak se dívejte.

Iveta Fabešová se vrátí k tradici českých cukráren. Každý z nás někdy jistě ochutnal roládu. Ovšem jak Iveta vysvětluje, i jí dlouho trvalo, než našla recept na to nejvláčnější piškotové těsto. A podělí se o něj s vámi.

Nakonec dojde na pokrm ze zbytků šunky a těstovin. Není totiž vše šunkoflekem, co se takto potká na talíři. Stačí trochu nápadu, něco přidaných surovin a máte za pár kaček plnohodnotné jídlo, které vám pomůže s rychlým řešením situace, kdy se z dětského pokoje ozývá hlasitý dotaz, kdy že bude něco k jídlu? Zapečené těstoviny až na výjimky milují všichni. Tak je naservírujte – třeba hned. Stačí jen otevřít lednici a vyndat ingredience, které doma mít určitě budete.

Vyzkoušejte recepty, které nezruinují váš rozpočet, a získáte pochvalu všech členů rodiny. Protože když se na přípravu jídel a fungování kuchyně podíváte jako Šéf, zbytky na vyhození zkrátka nebudou. Navíc – jídlo okořeněné spoustou humoru chutná nejlíp. Připravte si ho s námi.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *