Sodexo inovuje stravenkovou kartu a propojuje ji s běžným účtem

Ta nejlepší technologická řešení jsou obvykle velmi jednoduchá. A přesně tak je tomu s novou digitální službou Sodexo „Přidej kartu“. Propojuje totiž stravenkovou kartou Gastro Pass Card (GPC) s platební kartou k běžnému účtu. Držitel Gastro Pass CARD už nemusí řešit, jestli má na kartě denní limit nebo nedostatek peněz. Zbývající finance se mu jednoduše strhnou z připojené bankovní karty.

„Držitelům našich stravenkových karet se stává, že při nákupu potravin nebo platbě v restauraci přečerpají svůj denní limit. Ten jsme kvůli koronavirové epidemii zvýšili na 2000 korun. Musí pak útratu doplácet v hotovosti anebo běžnou platební kartou. Podobný problém může nastat, když nemají na kartě dostatečný zůstatek,“ popisuje Tereza Knířová, manažerka komunikace Sodexo Benefity. A právě tento problém Sodexo služba „Přidej kartu“ řeší. Díky propojení s bankovní kartou se totiž chybějící částka jednoduše a automaticky doplatí z běžného účtu uživatele.

„Pokud má uživatel na GPC dostatek peněz a vejde se do denního limitu, platí se celá útrata automaticky výhradně ze stravenkového konta. Karta k dalšímu účtu se dostává do hry až v okamžiku, kdy potřebuje překročit denní limit anebo mu už nestačí zůstatek ve stravenkách,“ vysvětluje Tereza Knířová.

S GPC lze propojit debetní i kreditní karty od všech vydavatelů. V jeden okamžik může být připojena jen jedna karta a vše funguje jak při platbách fyzickou kartou, tak i tou virtualizovanou, kterou má uživatel nahranou v mobilním telefonu. Proces připojení případně odpojení karty je jednoduchý a každý ho bez problémů zvládne po přihlášení do svého Sodexo Osobním účtu na www.sodexo-ucet.cz.

„Víme, že bezpečnost peněz je pro lidi klíčová. Platba nad 500 korun se musí potvrzovat PIN, který si uživatel nastavil pro stravenkovou kartu. Pokud ji ztratíte, stačí ji zablokovat v Sodexo Osobním účtu, a tím zablokujete i k ní navázanou bankovní kartu,“ říká Knířová a upozorňuje, že tato blokace se týká plateb prostřednictvím GPC nikoli platební karty jako takové.

Peníze zpět
Hlavní výhodou propojení karet je fakt, že uživatel svou stravenkovou kartou Sodexo zaplatí vždy a není omezován denním limitem, ani zůstatkem na stravenkovém účtu. Zároveň ale získává ještě další nezanedbatelnou výhodu, a to rovnou finanční – díky službě „Peníze zpět“, která je na Gastro Pass CARD navázána. „U vybraných partnerů mohou uživatelé stravenkové karty Sodexo získat 10 % zpět na svůj stravenkový účet. A platí to na celou částku, včetně části placené ze standardního účtu,“ uvádí Tereza Knířová a na závěr přidává příklad.

Příklad:
Uživatel zaplatí s Gastro Pass CARD (GPC) za nákupy a obědy v restauracích, které jsou v programu „Peníze zpět“, během měsíce 8 500 Kč. Z toho 2 600 Kč bude kredit na GPC kartě a 5 900 Kč bude doplatek z bankovní karty. Peníze zpět se počítají z celé utracené částky, a uživatel tak získá zpět na své stravenkové konto 850 Kč (10 % z částky placené GPC kartou).

Zdroj a foto: Sodexo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.