Do knihkupectví míří autobiografický román českého cestovatele a podnikatele Lukáše Matějčka Dobrodruh z paneláku

Vášnivý cestovatel Lukáš Matějček začal podnikat dobrodružné výpravy už ve svých osmnácti letech. V současnosti má na kontě pět několikaměsíčních výprav po Asii a Africe a nyní napsal i svou první cestovatelskou knihu. Jedná se o autobiografický román o Lukášově první cestě, stopování do Íránu, kde ho v prvních hodinách okradli i uvěznili, a Indii, která mu změnila život. Kniha je k dostání ve vybraných prodejnách i e-shopech a prodává se za 349 Kč.

Kniha o cestování, podnikání i lásce pro ty, kdo mají raději příběhy než faktopisy
Dobrodruh z paneláku je na straně jedné cestovatelský román, ale zároveň upřímná zpověď o poznání, dospívání, stavění se na vlastní nohy a začátcích podnikání navzdory nulovým zkušenostem a nedostatku financí. Kniha začíná cestou stopem z Ostravy do Íránu, kde Lukáše v prvních hodinách okradli a zavřeli do tamějšího vězení. Ani tato zkušenost ho od cestování neodradila. Jeho druhá cesta vedla do nepálských hor, kde učil chudé děti angličtinu a odkud se přesunul do osudné Indie. V městě Džaisalmér se seznámil s Indem Dennisem, se kterým před třemi lety založil dnes již úspěšnou značku kožených doplňků Bagind. “Myšlenka na sepsání knihy mě napadla už před šesti lety, kdy jsem poprvé stopoval a do auta mě přizval starší polský pár, který jel za svou dcerou do Vídně. Věděl jsem, že chci mít tento zážitek fyzicky i na papíře,” vzpomíná autor knihy.

V knize se nedozvíte, kolik obyvatel má Írán, ale namísto toho například zjistíte, co má na sobě íránská žena, když vás její manžel pozve domů na oběd. “Kniha je určena všem, kdo mají rádi příběhy. Nejvíce by se však mohla líbit dívkám, které lákají dálky a líbí se jim, když kluk vypráví dobrodružné historky. Navíc se v hrdince knihy Ráchel pozná řada z nich,” popisuje Lukáš Matějček.

Kniha vznikla z každodenních zápisů do deníků. Jsou v ní tedy různorodé emoce, nadšení ze všeho nového, ale také krušné chvíle v horečkách a strach z neznáma. Občas jsou zážitky prolité vlastní krví, jindy orosené slzami štěstí.

O autorovi 
Dnes pětadvacetiletý Lukáš Matějček odmaturoval na Střední odborné škole ochrany osob a majetku v Ostravě. V roce 2017 založil společně s kamarádem Václavem Staňkem firmu Bagind Company s.r.o., kde navrhují batohy, tašky, kabelky i peněženky, které se šijí v tradiční rodinné výrobě v indickém pouštním městě Džaisalmér. Batohy prodává na e-shopu a také v kamenných prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a brzy i Olomouci. Ve volném čase cestuje, píše knihy, čte, chodí běhat nebo tráví čas s kamarády v přírodě. Nejraději ze všeho ale pracuje.

Zdroj a foto: archiv L. Matějčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.