Pokřtěno: Album 15 rodinných písniček českých muzikantů, které přispívá dobré věci, už vidělo a slyšelo přes 500 000 lidí

Charitativní projekt #hudbouspolu má za sebou slavností křest. Veselá nálada, která je z patnácti písniček cítit, panovala i na Petrském náměstí v Praze, kde proběhlo komorní setkání zástupců celého projektu včetně vybraných umělců. Křest proběhl bezpečně a v souladu se všemi platnými vládními nařízeními.

Symbolického křtu ovocným punčem se ujala ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Ivana Pešatová, kterou doplnili herec a zpěvák kapely Mig 21 Jiří Macháček a zpěvačka Kateřina Marie Tichá. Ti jsou součástí projektu, v rámci alba nazpívali totiž každý jednu písničku. Chybět nemohli ani další zástupci společnosti McDonald’s nebo festivalu United Islands of Prague, díky kterým společný nápad na hravé album vznikl.

Celé album, včetně videoklipů, už vidělo a slyšelo na 500 000 lidí. „Máme radost, že se album lidem líbí a doufáme, že se nám díky tomu podaří vybrat co nejvyšší částku na stavbu Domu Ronalda McDonalda, který pomáhá rodinám těžce nemocných dětí zůstat spolu,” říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace McDonald’s pro ČR a SK. Výtěžek z projektu totiž poputuje Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který spojuje těžce nemocné, hospitalizované děti s jejich rodinami. Písničky si malí i velcí mohou poslechnout na webu projektu hudbouspolu.cz. K dispozici jsou pak i na YouTube, Spotify, Apple Music a na dalších platformách.

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, jehož cílem je podpora nemocných dětí a jejich rodin, je charitativní organizace s celosvětovou působností. Vznikl ve Spojených státech už v 70. letech a v České republice působí od roku 2002. Hlavním projektem fondu je vždy stavba Domu Ronalda McDonalda. Jde o ubytovací zařízení v blízkosti nemocnic, díky kterým budou moci rodiny vážně nemocných dětí zdarma zůstat v jejich blízkosti, a to po celou dobu dlouhé hospitalizace. Po celém světě jich stojí už 376 a ten první český se už velmi brzy začne stavět přímo na pozemku u pražské nemocnice v Motole. Na jeho dokončení je nyní vybráno zhruba 82 % potřebných prostředků, se stavbou by se mělo začít v příštím roce.

Projekt Hudbou spolu vznikl za velice krátkou dobu ve spolupráci festivalu United Islands s McDonald’s a čtyřicítkou autorů, interpretů, zpěvaček a zpěváků na podporu nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

11 zajímavostí o projektu #hudbouspolu
1 měsíc od nápadu po realizaci
1 hodina osobních schůzek
50 hodin videokonferencí
Stovky hodin telefonování
Nesčetně kávy z McCafé
38 hudebníků a autorů
7 dní ve studiích
6 nahrávacích míst
852 vánočních žároviček ve studiu
15 rodinných písní
1 skvělý projekt, který pomáhá

Zdroj a foto: www.hudbouspolu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.