Zakončete rok s míchanými drinky z whisky Glenmorangie

Prozkoumejte koktejlovou inspiraci palírny whisky Glenmorangie a objevujte nové výzvy pro blížící se oslavy konce roku. Lehká a ovocná chuť jemné skotské whisky se díky své komplexnosti výborně doplňuje s ostatními chuťovými nuancemi, ať už jde o kyselejší nebo sladší tóny. V pestré nabídce koktejlů si tak své najde milovník klasických kombinací i odvážných chutí. S těmito míchanými drinky, které snadno připravíte z pohodlí domova, u hostů zajisté zabodujete. 

Tyto lahodné recepty na míchané drinky oslavující jemnost a oslnivou komplexitu jednosladové skotské whisky Glenmorangie se stanou srdeční záležitostí nejen každého milovníka whisky.

Matheson’s Sour
S tímto drinkem se vydáte na cestu za poznáním pravých elegantních rysů whisky přesně tak, jak si je zakladatel William Matheson představoval. V kombinaci s čerstvou citronovou šťávou, bezovým sirupem, sladce vonícím sirupem z mandlí a bitters se Glenmorangie Original příjemně rozvine do nové podoby klasického drinku whisky sour. Dozdobeno v ikonicky oranžovém stylu pomerančovou kůrou.

Ingredience
50ml Glenmorangie Original
25ml čerstvá citronová štáva
10ml bezový sirup
10ml mandlový sirup
1 střik Angostura Bitters

Ozdoba: 
pomerančová kůra (volitelné)

Postup
Promíchejte všechny ingredience s kostkami ledu v shakeru nebo velké zavařovací sklenici, přelijte přes sítko a ozdobte pomerančovou kůrou.

Lasanta Old Fashioned
Vytvořeno s jemností i kořením pro mučivě lákavý výsledek. Kombinace chutí Glenmorangie Lasanta a bitters, kterou lahodně narušuje sladká chuť bílého cukru. Podáváno na ledu.

Ingredience
50ml Glenmorangie Lasanta
4 střiky Angostura Bitters
1 lžíce bílý cukr krystal

Ozdoba: 
pomerančová kůra

Postup
Nalijte všechny ingredience do nízké sklenice. Důkladně promíchávejte dlouhou lžičkou, dokud se cukr nerozpustí. Přidejte led (doporučujeme velké kostky ledu) a ještě krátce promíchejte, aby se drink před podáváním ochladil a mírně zředil. Ozdobte sklenici pomerančovou kůrou a podávejte.

Ruban Resplendent
Klenot k podávání s výraznými tóny červených bobulí a jemnou chutí bílé čokolády. Glenmorangie Quinta Ruban perfektně doplňuje sladký vermut a bílý kakaový likér. Podáváno bez ledu.

Ingredience
50ml Glenmorangie Quinta Ruban
15ml sladký vermut
10ml bílý kakaový likér

Ozdoba: 
pomerančová kůra

Postup
Nalijte všechny ingredience do shakeru nebo velké zavařovací sklenice, naplňte kostkami ledu, a míchejte dokud nejsou přísady dobře vychlazené a mírně zředěné. Přelijte přes sítko do sklenice na stopce a ozdobte před podáváním pomerančovou kůrou.

Golden Giraffe
Drink inspirovaný nejvyššími destilačními kotly ve Skotsku, jejichž dlouhý měděný krk dosahuje stejné výšky jako dospělá žirafa. Citrusové tóny Glenmorangie Nectar D’Or se rozplývají na jazyku v kombinaci s grapefruitovou sodou. Pro long drink dlouhý skoro jako žirafa.

Ingredience
50ml Glenmorangie Nectar D’Or
100ml grapefruitová soda
(Tip: Grapefruitovou sodu lze vyrobit domácím smícháním šťávy z jednoho grapefruitu, 2 lžiček medu a doředit dle chuti sodovkou.)

Ozdoba:
kousek citronu

Postup
Naplňte sklenici kostkami ledu, přidejte Glenmorangie Nectar D’Or a zalijte grapefruitovou sodou. Před podáváním ozdobte kouskem citronu.

O Glenmorangie
Glenmorangie je jednosladová skotská whisky z oblasti skotské vysočiny, známá pro svou neuvěřitelnou jemnost, bohatost a oslnivou komplexitu. Destiluje se v nejvyšších destilačních kotlích ve Skotsku, jejichž dlouhý měděný krk – dosahující stejné výšky jako dospělá žirafa – zajišťuje, že jen ty nejjemnější a nejčistší výpary se dostanou do finálního produktu. Díky tomu je Glenmorangie lehká a ovocná, čistá a elegantní. Sudy, v nichž zraje, procházejí nekompromisním výběrem a palírna Glenmorangie je používá pouze dvakrát. Po dobu výroby Glenmorangie whisky se o její stálou kvalitu a dokonalost stará „the Sixteen Men of Tain”.

O Moët Hennessy: Moët & Chandon, Krug, Dom Pérignon nebo Hennessy jsou jen některé ze světoznámých značek z portfolia Moët Hennessy, které se staly synonymem nejprestižnějšího původu a dokonalosti. Společným pojítkem všech značek je jejich bohaté dědictví, nejvyšší kvalita, neustálá inovace a kreativita. Značka Moët Hennessy je součástí skupiny LVMH.

Zdroj a foto: Glenmorangie 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.