Magnetická dráha KODA – udržitelná zábava pro malé i velké

KODA přináší na trh novinku ze světa hraček – magnetickou dráhu tištěnou na 3D tiskárně, vhodnou pro děti již od 4 let. Ve spolupráci s agenturou CzechTrade, měla kuličková dráha v lednu tohoto roku světovou premiéru na mezinárodním veletrhu v Německu, kde sklidila pozitivní hodnocení odborníků.

Ryze český výrobek funguje na patentovaném a zcela jedinečném systému magnetů vnořených přímo do stěny každé kostky. Ten zabraňuje posouvání jednotlivých kostek směrem od sebe, a vytváří výjimečně stabilní konstrukci pro hraní. Povrch kostky je vybaven rozličnými spárami a otvory, kterými vhozená kovová kulička prochází. Kostky jsou pak vyrobeny s téměř nulovým odpadem, z biologicky rozložitelného materiálu z kukuřičného škrobu. “Když byla spuštěna výroba prototypů, ukázalo se, že to nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Kostičky na sebe správně nenavazovaly a bylo nutné vyřešit problémy se stabilitou dráhy,” říká o začátcích výroby tvůrce kostek KODA Jiří Čapek, kterému s designem kostek pomáhala jeho dcera.

Výrobce si klade za cíl zaujmout děti i dospělé jinak než na obrazovkách chytrých telefonů. Snaží se probudit jejich prostorovou fantazii a stimulovat motorické funkce. “Stává se pravidlem, že děti i dospělí stavějí trať tak, jak jsme nezamýšleli, a dráha i přesto stále funguje. Pro nás je to pak příjemná odměna. Naší misí, je poskytovat zákazníkům výrobky, které jim přináší radost,” shrnuje Jiří Čapek.

Kostky KODA se zaručují certifikáty nejvyšší kvality a bezpečnosti a jsou opatřeny doživotní zárukou. “Obdrželi jsme potřebnou certifikaci, dle které splňujeme požadavky norem o bezpečnosti hraček. Normy harmonizované Evropskou unii jsou tak přísné, že pokud je výrobek splní, může se směle uplatňovat kdekoliv na světě, bez rizika, že by nesplňoval místní požadavky na kvalitu a bezpečnost výrobku,” dodává o své vizi distribuce výrobku do zahraničí Jiří Čapek.

Magnetická dráha KODA
Magnetická kuličková dráha KODA má jedinečné vlastnosti, jako jsou vestavěné magnety, patentovaný design a certifikát o bezpečnosti podle norem Evropské Unie. Technologie 3D tisku, biologicky odbouratelný bioplast nezatěžující životní prostředí a minimální odpad při výrobě jsou jedním z příkladů udržitelné cesty, kterou firma razí.

Zdroj a foto: www.kodakids.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.