Desatero rad, jak připravit nezapomenutelný silvestrovský večer

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním přicházejí také jeho oslavy. Ty se neobejdou bez dobrého jídla, kvalitního pití a samozřejmě bez přátel. Ať už budete Silvestr slavit kdekoliv, neměli byste zapomenout na klasiku v podobě chlebíčků, brambůrků na chroupání a samozřejmě bublinek na přiťuknutí. Podívejte se na desatero, které vám pomůže připravit nezapomenutelný příchod nového roku.

Zajistěte vhodné prostory
Místo, na kterém budete slavit konec roku a vítat příchod toho nového, hraje zásadní roli. Pokud víte, že chcete pozvat partu přátel, ale máte příliš malý byt, domluvte se s rodinou a vezměte kamarády třeba na chatu. Jestliže zůstanete v bytě, kde není moc prostoru, zkuste ho vytvořit přesunutím nábytku. Nezapomínejte také na dostatek místa k sezení či na pozdější tanec.

Místo, kde složit hlavu
Ještě předtím, než se večírek uskuteční, zjistěte, zda se budou mít hosté jak dostat domů, popř. zajistěte místo, kde budou moct složit hlavu. Výjimečně určitě nepohrdnou spacákem a nafukovací matračkou nebo místem na vašem gauči.

Na občerstvení nešetřete
Při nákupu surovin na přípravu občerstvení zvolte raději větší nežli menší množství potravin. Nikdy nevíte, kdo dostane po půlnoci hlad a není nic horšího než slavit s prázdným žaludkem.

Welcome drink
Přivítat hosty přípitkem je slušnost, na kterou byste neměli zapomenout. Hodí se víno, sekt nebo můžete zvolit vlastnoručně umíchaný koktejl. Chybu neuděláte s Margaritou – kombinací tequily, pomerančového likéru, limety a spousty ledu.

Chuťovky klasické i ty v novém kabátku
Jednohubky se sýrovou nebo česnekovou pomazánkou jsou součástí snad každé oslavy. Zkuste letos zaexperimentovat a připravte třeba kanapky s tatarákem nebo čočkovou pomazánkou. Ta se bude skvěle doplňovat s Veggie chlebem od kladenské pekárny Kompek.

Voda základ života
Zajistěte také dostatek nealkoholických nápojů a čisté vody. Ta je totiž základem ranního probuzení bez kocoviny. Ideální je tak proložit každý alkoholický drink sklenicí čisté vody. Připravit můžete džbány s vodou, mátou, citronem a ledem.

Večerem se protančete
Správný večírek se neobejde bez hudby. Předem si vyberte playlist, který budete chtít během večera pouštět. Můžete zapojit také své přátele a na Spotify vytvořit playlist oblíbených písní jednotlivých hostů, kde si každý přijde na své.

Společenská hra
Kromě hudby a tance si můžete zahrát také společenskou hru. Osvědčené jsou Activity, které otestují vaše schopnosti v malování, mluvě a také pantomimě. Věřte, že s postupující hodinou bude hra stále zábavnější.

Nezapomeňte na drobné občerstvení
Na silvestrovském stole by rozhodně nemělo chybět slané mlsání. Výběr je široký, od oříšků, které se skvěle hodí k vínu přes křupky až po slané brambůrky, které ocení jak milovníci vína, tak i pivaři. Vedle rozhodně nešlápnete se Strážnickými jemně solenými.

Ohňostroj
Součástí oslav příchodu nového roku je také ohňostroj. I když je tato světelná podívaná hezkým zážitkem, je důležité zvážit, zda tím nebudeme obtěžovat sousedy v okolí, popř. zvířata z nedalekého lesa. Tišší variantou, jak Silvestra oslavit, mohou být třeba prskavky. Ty sice nejsou tak působivé, ale zato jsou ohleduplné k okolí. Nezapomínejte hlavně na to, že oslavy konce roku jsou zejména o lidech, se kterými je strávíte.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.