Sebeláska jako krok k lepšímu životu

Chcete lepší práci, báječného partnera a zažít pocit opravdového štěstí? Jak moc ale máte rádi sami sebe? Sebeláska není totiž špatná anebo nevhodná, ale velmi potřebná ne-li nutná součást života každého člověka. Jestliže si každé ráno v koupelně hubujete za kilogram či vrásku navíc, nedosáhnete ani jednoho. Sebeláska je takový kouzelný klíč ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Jak milovat sebe sama? Na to jsme se zeptali mentorky Denisy Jedličkové.

Zamilujte se do sebe
„Za nešťastnou ženou mnohdy stojí minimální úcta k sobě samé a nulová sebeláska. Ale proč? Žádná z nás není dokonalá, každá máme něco, díky čemu jsme vlastně unikátní a svým způsobem krásné. Je potřeba si uvědomit, že vše začíná sebeláskou. Mějme se rády,“ sděluje mentorka Denisa Jedličková a dodává. „Zkuste se do sebe zamilovat. Postavte se před zrcadlo a řekněte si nahlas, co na sobě doopravdy máte rády. Poté si dané věci zapište a napište k nim i proč to tak je. Každý den to opakujte a po měsíci si přečtěte, co vše jste o sobě krásného napsaly.“ Kromě toho buďte na sebe méně přísnější, a to co se Vám nelíbí změňte. Začněte se hýčkat a dopřejte si péči o samu sebe. Když budete odpočatější, budete spokojenější a tudy vede cesta k té opravdové sebelásce. Dovolte si na sebe udělat čas, dopřejte si kosmetiku, navštivte spa s kamarádkami anebo si jděte zaběhat. Dělejte vše, po čem vaše srdce touží, abyste se cítily lépe a zamilovaly se samy do sebe.

Nastavte si hranice
Když postupem času začne mít člověk rád sebe sama, najednou si začne více všímat toxických a negativních lidí ve svém okolí. „Jste ve vztahu, kde vás partner omezuje, nepodporuje a nenaslouchá? A co v něm ještě děláte? Pokud se nechce změnit a pracovat na sobě, neztrácejte čas. To stejné platí o zaměstnání. Dělejte to, co vás baví a naplňujte. Vydejte se třeba cestou svého vlastního podnikání a snu. Obklopujte se správnými lidmi,“ doporučuje Jedličková. Nastavte si své hranice, aby bylo jasno, co si k vám může dovolit váš manžel, šéf nebo rodina. Nenechte si ubližovat, mějte svoji hodnotu a pracujte na lásce k sobě samé. Ta je klíčem ke všem krásným věcem v životě.

Táhák k sebelásce, doplňte si dle libosti:
Nejraději na sobě mám…
Moje nejlepší vlastnosti…
Nejlépe se cítím když…
Nejvíce si odpočinu…
Nejspokojenější jsem…
Nejraději se odměňuji…
Můj největší sen je…
Splním si ho…

Foto: archiv 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.