Novoroční péče o tělo s přírodními výtažky značky Green Idea

Stanovili jste si v letošním roce více pečovat o své zdraví? Nebo jen potřebujete zregenerovat po svátečních hodokvasech? Orientovat se v široké nabídce všelijakých doplňků stravy může být matoucí. MVDr. Jiří Pantůček ze společnosti Topvet stojící za značkou přírodních doplňků stravy a kosmetiky Green Idea doporučuje vybrat si přípravky, které řeší víc než jeden zdravotní problém a představují komplexní péči o naše zdraví.

„Příroda je úžasným (a téměř nevyčerpatelným) zdrojem síly. Už naši předkové věděli, jakou bylinu použít na ošetřování ran a že jiná se hodí na zmírnění bolestí kloubů. Dnes toho víme o síle rostlin daleko víc. Jsou prozkoumané konkrétní chemické sloučeniny a jejich funkce v lidském těle. Můžeme tak přesně vybírat to, co je pro nás opravdu přínosné,“ říká MVDr. Jiří Pantůček. Ve své rodinné firmě se zabývá sílou rostlin již od roku 1990. Jeho značka Green Idea nabízí doplňky stravy i pečující kosmetiku využívající léčivé rostliny. A jaké by doporučil pro novoroční předsevzetí, ale i celoroční péči o tělo?

„Každý leden je to stejné – lidé chtějí hubnout, více se zaměřit na své zdraví, a to nejen to fyzické. Podle mě je údržba těla důležitá po celý rok. S tím nám mohou pomoci doplňky stravy, které nabízí řešení hned několika potíží. Za nás jednoznačně pupalkový olej a extrakt ze zeleného ječmene pro své široké uplatnění,“ doporučuje MVDr. Pantůček.

Pupalkový olej se získává ze semen pupalky dvouleté (Oenothera biennis). Díky vysokému obsahu kyseliny linolenové spadající do omega-6 mastných kyselin pomáhá svými protizánětlivými účinky v péči o klouby při revmatoidní artritidě, při ekzémech a akné. Působí blahodárně i při diabetickém postižení nervů končetin (neuropatie) zapříčiněné chronickým zánětem. Tato esenciální kyselina funguje jako prevence kardiovaskulárních onemocnění a podporuje činnost srdce. Lidé, kteří chtějí v novém roce zhubnout, uvítají její účinky na rozložení tuků v těle a hospodaření organismu s cholesterolem. Ženy ji ocení, jestliže se potýkají s bolestivou menstruací. Pupalková semena obsahují hořčík na zmírnění křečí a také vitamin E důležitý pro optimální fungování vaječníků. Olej zároveň mírní PMS (bolest v prsou nebo výskyt hormonálního akné) a rovněž snižuje návaly horka během menopauzy. Samotný olej je velmi hořký, proto jej značka Green Idea nabízí v uživatelsky pohodlnějších tobolkách.

Pupalkový olej Green Idea, prodává topvet.cz, 60 tobolek za 199 Kč
Za studena lisovaný pupalkový olej obsahuje vysoký podíl kyseliny linolenové, která přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi. Dále mírní revmatoidní obtíže a zmírňuje bolestivou menstruaci. Má blahodárný vliv na pokožku a příznivě působí i na ukládání tuků v těle. Tobolky jsou doplněny o vitamin E, přírodní antioxidant důležitý pro pleť a plodnost.

Zelený ječmen je oblíbenou zelenou superpotravinou. Ceněný je nejen pro širokou škálu živin, ale především pro schopnost posílit imunitu, celkové fungování organismu a jeho regeneraci. Zelený ječmen značky Green Idea obsahuje koncentrovaný výtažek z mladých rostlinek obzvláště bohatých na přírodní antioxidanty. Tyto látky zajišťují rostlině její výživu a správný vývoj a lidské tělo z nich dokáže čerpat následující vitamíny a minerály.

• Thiamin (vitamin B1) – součást mnoha enzymů, důležitý pro kardiovaskulární systém, nervy a ledviny
• Riboflavin (vitamin B2) – důležitý pro energetický metabolismus, snižuje únavu, zlepšuje efektivitu červených krvinek díky ovlivnění metabolismu železa. Působí jako prevence bolavých koutků úst.
• Niacin (vitamin B3) – zlepšuje stav kůže, působí blahodárně na mozek a psychiku, je protizánětlivý
• Pyridoxin (vitamin B6) – ovlivňuje využití bílkovin, sacharidů a tuků z potravy, podporuje dobrý zrak
• Biotin (vitamin H) – příznivě ovlivňuje metabolismus makroživin, psychickou pohodu a kvalitu vlasů
• Vitamin C – silný antioxidant, zlepšuje imunitu, hojení ran a funguje jako prevence modřin
• Vitamin E – zlepšuje činnost pohlavní soustavy, chrání buňky těla před stárnutím, ovlivňuje stav pleti
• Vitamin K – důležitý pro správnou srážlivost krve a růst buněk, pomáhá zabudovat vápník do kostí
• Draslík – pomáhá optimalizovat hospodaření s vodou v lidském těle, vyvažuje nadbytek sodíku ze stravy, součást mnoha enzymů důležitých pro fungování cévního systému a správnou aktivitu srdce
• Vápník – klíčový pro kosti a jako prevence osteoporózy, pozitivně ovlivňuje fungování svalů a nervů
• Železo – součást krevního barviva hemoglobinu, prevence chudokrevnosti (zadýchávání, závratě, padání vlasů), důležité je jeho doplnění během silné menstruace nebo po ztrátách či darování krve
• Hořčík – významně ovlivňuje nervovou soustavu, funguje proti svalovým křečím, depresím a nespavosti
• Měď – je součástí kolagenu důležitého pro klouby a pleť, podílí se na krvetvorbě a srážlivosti krve
• Chlorofyl – zvyšuje množství červených krvinek, pomáhá s hojením ran, zánětů a zmírňuje hemoroidy
• Cholin – význačný pro využití tuků a cholesterolu, nepřímo ovlivňuje stav cév a srdce

Zelený ječmen Green Idea, prodává topvet.cz, 40 g za 198 Kč
Zelený ječmen Green Idea obsahuje pouze čistý extrakt z této oblíbené superpotraviny. Díky tomu tělo získá širokou škálu vitaminů, minerálů a esenciálních látek v té nejvyšší kvalitě. Zlepšuje imunitu, správné fungování metabolismu přijatých živin, blahodárně působí ne cévní, nervovou, trávicí, pohlavní soustavu a také pozitivně ovlivňuje pohybový aparát, stav pokožky a vlasů.

Značka Green Idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green Idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.