Rakytník je přírodní zázrak, zlepší vám náladu a přitom posílí imunitu

Není nijak přehnané označit rakytník za jednu z nejzdravějších plodin na planetě. Pestrá paleta vitamínů a dalších zdraví prospěšných živin dokazuje, že se jedná o potravinu, kterou byste určitě měli zařadit do svého jídelníčku. Pomůžou vám s tím třeba produkty od Ovocňáku, které jsou plné zázračných rakytníkových bobulek z vlastních sadů.

Odolný keř s oranžovými bobulemi připomínající jeřabiny roste v Evropě i v Asii. Jeho blahodárné účinky znali už staří Řekové. Obsahuje totiž nespočet pro tělo důležitých látek a většinou i v násobně vyšším množství, než ostatní potraviny dávané za příklad. 24x více vitamínu C než citron nebo 3x více vitamínu A než mrkvev dokazují, že zařazením této potraviny do svého jídelníčku uděláte pro svou imunitu, krásu pokožky i prevenci srdečních chorob víc, než zobáním kdejakých přípravků. Takže je skvělá zpráva, že rodina Kořínkových má na jižní Moravě rovnou celý vlastní rakytníkový sad!

Na co všechno se rakytník používá? Aktuální je zejména posílení imunity, což u rakytníku zaručuje vysoký obsah vitamínu C a dalších antioxidantů. V současné, pro mnohé velmi náročné, situaci rakytník pomůže i svou schopností odbourávat z těla stres a dokonce zvedat náladu. Obsahuje totiž hippophein, látku, která se v těle mění na serotonin přezdívaný hormon dobré nálady.

Rakytník ocení také starší generace. Snižuje tlak, pomáhá při revmatismu, posiluje klouby a používá se i při prevenci srdečních onemocnění.

Navíc funguje regeneračně na pokožku. Posiluje játra, díky čemuž dochází k čištění celého organismu a to se nutně projevuje i na stavu pleti, která je posilněná, regenerovaná, bez pupínků a nečistot. Umí si poradit přímo s akné a používá se při i léčení ekzémů.

Rakytník má kyselou chuť a skvěle se doplňuje s jablkem. Nejjednodušší způsob konzumace je zařadit ho do pitného režimu, což je jednoduché díky Ovocňáku, který vyrábí mnoho rakytníkových nápojů z rakytníku z vlastních sadů.

Nabízí se mošt Jablko rakytník nebo 100% Rakytníková šťáva, která vzniká lisováním za studena a obsahuje tak intenzivní rakytníkovou chuť i koncentrované blahodárné účinky. Příchuť rakytníku je v ní tak silná, že se běžně ředí v poměru 1:5. Pokud jste zvyklí na sladké pití, oceníte Rakytníkový sirup, který díky 30 % rakytníku a 70 % jablečného koncentrátu zvládne přírodně osladit a dodat živiny jakémukoliv nápoji, ale ideální je prostě na slazení vody. Vzniklá šťáva výborně chutná a můžete ji popíjet během celého dne. Rakytník můžete popíjet také ve formě 100% Rakytníkového čaje, který vás navíc příjemně prohřeje.

Rodinný výrobce zdravých dobrot Ovocňák navíc rakytník přidal i do svého pyré a díky dvěma příchutím džemu, hruška a jahoda, si rakytník můžete i namazat na chleba. Jednodušší a chutnější způsob, jak pomoci imunitě a posilnit organismus snad už neexistuje. Tak dobrou chuť a hodně zdraví!

Ceny všech produktů najdete v odkazech na daný produkt. Všechny jsou dostupné na www.ovocnak.cz a v maloobchodní síti Sklizeno, Rohlik.cz a v dalších.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.