Jan Hřebejk začíná točit nový seriál Pozadí událostí z univerzitního prostředí

První klapka čtyřdílného komediálního krimi seriálu Pozadí událostí padne 25. ledna, natáčet se bude v Praze a Olomouci. Charakteristický rukopis tvůrců Jana Hřebejka, Petra Jarchovského a Michala Sýkory navazuje na předchozí společné mimořádně úspěšné televizní a filmové projekty.

V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková, Martha Issová, Katarina Kubošiová (Katarzia), Jiří Havelka, Petr Ostrouchov, Luboš Veselý a další.

Seriál Pozadí událostí pro Českou televizi zajišťuje Barletta v produkci Maji Hamplové a Matěje Chlupáčka.

Zločin a sex.
Různé podoby partnerských vztahů.
Střety ambicí.
Univerzitní prostředí.

„Petr, Michal i já, jako autoři, známe prostředí vysoké školy skoro dokonale. V detektivním žánru se už pár let pohybuji, od pokusu o nadhled a eleganci v Detektivech od Nejsvětější trojice, po temnou notu v Rédlovi, kterého Petr dramaturgoval. V Matějovi Chlupáčkovi a Maje Hamplové jsme našli nejen spřízněné producenty, ale i vítané generační oponenty a energické dramaturgy,“ říká režisér Jan Hřebejk. „Zápletka je detektivní, žánrem je to komedie, ale výsledkem by ideálně měla být originální, filozofující moralita, stavějící na paradoxech současné společnosti a mezilidských vztahů. Téma Pozadí událostí je naprosto dnešní: muži a ženy a jejich vztahy v době #MeToo, genderu, měnících se společenských rolí. Zločin slouží jako katalyzátor příběhu. Věříme, že naše diváky zaujmeme tím, že ukážeme situace, které důvěrně znají z vlastního života. A chceme to udělat inteligentně, s jistou intelektuální ambicí.”

„Naše společná láska k tvorbě Woodyho Allena nebo seriálu Sedmilhářky, znalost univerzitního prostředí, detektivní zápletka a potřeba výpovědi o vztazích, nás přivedly na myšlenku vytvořit Pozadí událostí jako vtipnou a napínavou komedii postavenou na nosné detektivní zápletce. Věříme, že Pozadí událostí bude chytrá zábava, osobní výpověď i aktuální obraz moderní městské společnosti,“ vysvětluje Petr Jarchovský.

Pozadí událostí – anotace
Vojtěch Bohdanovský (Jiří Havelka) a Soňa Kostková (Petra Hřebíčková) jsou sourozenci. Oba učí na Univerzitě Palackého v Olomouci, oba prožívají krizi v manželství: Vojtu s pětiletým synem opustí žena, Soňa, připoutaná ke dvěma dětem, čelí manželovým nevěrám a věčnému přehlížení. Vojta ve

volném čase píše detektivky. Soňa se jím nechá inspirovat a vydá pod pseudonymem velmi úspěšný erotický román Pozadí událostí.

Do funkce děkanky filozofické fakulty je zvolena ambiciózní Alice Klusová (Jitka Čvančarová). Ve snaze vymýtit veškeré projevy přežívajících sexistických stereotypů na škole se do jejího hledáčku se dostávají pedagogové a studenti, kteří pomyslnou etickou hranici překračují.

Situace na univerzitě eskaluje ve chvíli, kdy dojde k sexuálně motivované vraždě studentky. Vyšetřováním případu je pověřena pětatřicetiletá kriminalistka Lída Stehlíková (Martha Issová), která žije v partnerském vztahu se ženou, s níž čeká rodinu…

Projekt je podpořen městem Olomouc a Olomouckým krajem.

Základní informace:
Počet dílů a stopáž: 4 x 70 minut
Producenti: Maja Hamplová, Barletta; Matěj Chlupáček, Barletta
Výkonný producent:  Jiří Holan, Barletta
Kreativní producent ČT: Jan Lekeš, Česká televize
Výkonný producent ČT: Ilona Jirásková, Česká televize
Verze: 2D české znění
Přístupnost: vhodný od 15 let
Anglický název: Behind The Curtain
Žánr: komediální krimi seriál
Režie: Jan Hřebejk
Scénář – námět: Michal Sýkora
Scénárista: Petr Jarchovský
Koproducenti: Česká televize, Barletta
Hrají: Jiří Havelka (Vojtěch Bohdanovský), Katarina Kubošiová – Katarzia (Hana Bohdanovská), Petra Hřebíčková (Soňa Kostková), Jitka Čvančarová (Alice Klusová), Martha Issová (Lída Stehlíková), Petr Ostrouchov (Libor Kostka), Mark Kristian Hochman (Aleš Doubrava), Tomáš Bambušek (Ondřej Zach), Zdeněk Julina (Karel Zach), Jan Slovák (Václav Sláma), Petr Vančura (Kamil Mrkvička), Luboš Veselý (Mojmír Mádler), Petra Bílková (Aneta Vilímková), Kamila Trnková (Daniela Horynová), Sarah Haváčová (Klára Machová), Jessica Bechyňová (Jitka), Natálie Otáhalová (Monika), Vojtěch Vodochodský (David Zábrana), Oskar Hes (Jiří Fabián) a další
Kamera: Lukáš Milota, hlavní kameraman
Střih: Vladimír Barák
Architekt: Milan Býček
Kostýmní výtvarník: Jarmila Dunděrová
Mistr zvuku: Ivo Broum
Umělecký maskér: Zdeněk Klika

Foto: archiv J. Hřebejka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.