Obchod pro ženy a dívky – Maluna

Maluna je kamenný i internetový obchod s hygienickými pomůckami a potřebami pro ženy. Všechno začalo už v roce 2006, kdy majitelka obchodu, Ilona Bittnerová přivezla a začala v České republice prodávat první menstruační kalíšky, ještě na webu kalisek.cz.

Od té doby se sortiment rozšířil i na další menstruační pomůcky a mnoho dalších věcí, které mohou ženám zpříjemnit nejen jejich cyklus. Kromě kalíšků a menstruačních kalhotek jsou zde k dostání i látkové vložky, ale také jednorázové bio potřeby, pomůcky na posílení pánevního dna, kosmetika, i literatura s ženskou tématikou. Dnes je Maluna obchod, kde na jednom místě najdete největší výběr všech pomůcek a kde vám zkušený personál poradí to nejlepší řešení přímo pro vás. To, co vyhovuje jedné ženě, totiž nemusí vyhovovat druhé. Každá jsme jiná, každá máme jiné potřeby, a tak je to v pořádku.

” Dlouho jsem k menstruaci přistupovala tak, že jsem se ji snažila co nejvíc schovat a dělat, jako by ani neexistovala. Když jsem díky mé kamarádce objevila menstruační kalíšek, všechno se doslova otočilo. Menstruace pro mě přestala představovat problém, a protože jsem se rozhodla kalíšky prodávat, začala pro mě být dokonce tématem číslo 1. Mě osobně se velmi líbí ekologické hledisko používání kalíšku, ale uvědomila jsem si, že pro ženy je při menstruaci vždy na prvním místě jejich pohodlí. Proto jsem postupně do obchodu přidávala další varianty menstruační hygieny a apelovala hlavně na to, aby ženy různé pomůcky vyzkoušely a díky tomu zjistily, co je pro ně nejlepší. Pokud je to zároveň ekologické a levné, je to bonus navíc. Zjišťováním informací o různých pomůckách jsem navíc objevila řadu zdravotních rizik. Hlavně pro ženy, které mají zdravotní potíže při menstruaci nebo i mimo ni, může být změna hygienické pomůcky velkým přínosem,” řekla nám k tématu Ilona Bittnerová.

Pokud se chcete o zdravé menstruaci dozvědět více, pokud máte nějaké nezodpovězené otázky nebo třeba nevíte, jak nejlépe zasvětit do menstruace svoji dceru, navštivte web Kalisek.cz nebo se přijďte poradit do kamenné prodejny v Praze.

Kamenný obchod – Tusarova 25, Praha Holešovice

Zdroj a foto: www.maluna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *