Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Supersoused rozšiřuje služby o elektroinstalace, zámečnictví či montáže kuchyní a radí, jak při sestavování nábytku ušetřit čas i práci

Instalatérské práce, elektroinstalace, zámečnictví nebo odvoz odpadu do sběrného dvora. Tyto služby, které byly již dříve dostupné uživatelům v rámci tržiště vzájemné sousedské výpomoci, nově nabízí startup Supersoused.cz rovněž byznysovým partnerům prostřednictvím svých interních týmů. Letos rovněž rozšířil své portfolio nejen o montáže kuchyní, ale i nábytku v obývacích pokojích, ložnicích či kancelářích. Tyto služby nabízí svým B2B partnerům z řad nábytkářských řetězců, stavebnin, ale i realitních kanceláří. Zákazníci si tak mohou v rámci nákupu objednat i komplexní službu, která zahrnuje dovoz produktu, jeho montáž, odvoz starého nábytku včetně likvidace odpadu a případně i vyřízení reklamace. Ty Supersoused.cz již úspěšně vyřizuje v rámci úspěšné spolupráce s nábytkářským řetězcem IKEA.

„Spolupráce s B2B partnery je v době, kdy objednávky probíhají výhradně online, naprosto klíčová. Například koupelnová studia jsou vytížena poptávkami po realizaci koupelen, nezbývají jim však kapacity na výměny vodovodní baterie, zapojení odpadů, výměny sprchových koutů a podobné odborné práce. Tuto poptávku pomáháme vykrýt pomocí vlastních týmů supersousedů. U nábytkářských firem pak pomáháme tvořit komplexní službu, kterou si lze objednat přímo u nich v e-shopu. Zákazníci tak mohou přidat montážní služby v rámci objednávky produktu, bez nutnosti návštěvy našeho portálu. S příchodem nového roku jsme rovněž rozšířili pražský tým supersousedů o montáž kuchyní, jejichž správné zkompletování bývá v celém bytě nejkomplikovanější,“ říká Žaneta Huňková, CEO Supersoused.cz.

Startup Supersoused.cz se nyní soustředí na rozšíření svého působení v e-shopech, které dosud podobné služby zpravidla nenabízí. Například reklamace mají kromě zvýšení zákaznického komfortu rovněž vliv na snížení vratek, případně je možné vrácení nepoškozeného zboží v záruce. Tyto reklamace řeší Supersoused.cz přímo u partnerů, sám je přitom v případě montáží pojištěný na „chybu práce“ – pokud se při montáži něco přihodí. „Nyní také upínáme pozornost k segmentu realit, kdy si službu zadá sám makléř po domluvě se zákazníkem. Jedná se především o komplexní úpravu bytu před pronájmem či prodejem, od instalatérských prací a elektroinstalací až po stěhování,“ dodává Huňková.

Jak na montáž nábytku? Supersoused radí, jak při práci ušetřit čas
Které produkty se vyplatí smontovat sám? Zákazníkům se obvykle vyplatí složit si malé skříňky, židle či stoly svépomocí. Na takové věci obvykle není třeba příliš času ani speciální nářadí. „Naši supersousedé s sebou vozí ke klientům veškeré potřebné nářadí, od základní sady klíčů a šroubováků přes AKU pilku a šroubovák až po vrtačku s příklepem. Pokud se jedná o kuchyňskou linku, tak je nutné mít ještě AKU frézku, přípravky pro frézování i šablonu pro neviditelný spoj. Kuchyňské linky bývají tou nejnáročnější položkou na sestavení, je proto vhodné obrátit se s montáží na profesionály. Ti nejenom že se vyvarují chyb a ušetří zákazníkovi hodiny času, ale dokážou si poradit s neočekávanými scénáři, jako je křivá podlaha či poškození samotného nábytku. Supersousedé zajišťují v rámci služby rovněž odvoz starého nábytku a likvidaci odpadů. Dané místo tak opouští uklizené a připravené pro převzetí zákazníkem,“ popisuje Žaneta Huňková.

Jak postupovat, pokud se rozhodnete vyřešit montáž svépomocí:

  1. Připravte si nářadí. Kromě základních sad klíčů, šroubováků a inbusů nezapomeňte ještě na vodováhu či metr. Pokud bude třeba ukotvit nábytek do zdi, mějte připravenou vrtačku s příklepem a správný typ hmoždinek.
  2. Připravte si volný prostor na práci. Místnost by měla být ideálně zcela volná s dostatečně širokým přístupem, aby se dalo snadno manipulovat s jednotlivými krabicemi. Přikryjte podlahy a další místa náchylná na poškození, ideálně využijte kartony od vybaleného nábytku.
  3. Před započetím montáže změřte vodováhou rovinnost podlahy a podle toho pak počítejte s nastavením nožiček nebo vypodložením nábytku. Pokud by byla podlaha křivá nad únosnou mez, hrozí zkřížení nebo zničení nábytku.
  4. Zajistěte si parkovací místo co nejblíže domu, abyste věci nemuseli přenášet na zbytečně velkou vzdálenost.
  5. Rozbalené desky ukládejte tak, jak na sebe budou navazovat při montáži. Nepokládejte je na nerovné povrchy nebo jiné předměty (třeba na nářadí – hrozí odření povrchu), myslete na volný prostor pro svůj pohyb při montáži. Šroubky a další spojky se doporučuje vysypat do krabičky, ať se žádný kus neztratí. Dále postupujte podle návodu – pokud není uvedeno, neměli byste nic navíc vrtat, nebo se snažit spasovat extrémní silou. Díly by do sebe měly hladce zapadnout.
  6. Pokud budou chybět některé díly, měl by je výrobce vždy dodat na základě reklamace. Při využití jiných dílů či prvků nemusí být uznána následná reklamace, navíc může dojít k poškození dílů stávajících.
  7. AKU vrtačka s příklepem by si měla poradit s každým typem zdi, do betonu se však doporučují výkonnější modely. Při samotném ukotvení nábytku zkontrolujte, zda stojí rovně a lze otevírat a zavírat všechna dvířka. Obzvláště ve starých domech pamatujte i na dostatečný prostor za skříňkou – ta by měla dýchat, aby se na ní neuchytila plíseň či nedošlo k jejímu zkroucení kvůli působení vlhkosti.
  8. Obaly odneste ideálně do tříděného odpadu. Starý nábytek, pokud se vám jej nepodaří prodat či darovat za odvoz, je třeba odvézt do sběrného dvora.

Zdroj a foto: Supersoused.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *