Jak se doma nezbláznit: 4 tipy na hry se psem, když nejste majitelem rodinného domu se zahrádkou

Koronavirus vystavil každého člověka nelehké situaci. Výjimkou nejsme ani my, pejskaři. Současná pandemie limituje většinu aktivit, které bychom mohli s našimi čtyřnohými miláčky dělat, ať už kvůli vládním opatřením nebo přirozeným obavám. Zima je už dlouhá a zdá se, že nemáme moc možností, co se psem podnikat. Neměli bychom ale rezignovat úplně. I vevnitř se dá vymyslet spousta aktivit, jak zabavit sebe i psa.

Letošní zima byla opravdu dlouhá a tvrdá. Takové počasí jsme nezažili už dobrých deset let, ne každý si tak užívá obrovskou sněhovou nadílku, kterou nám příroda letos připravila. V kombinaci se současnou pandemií, kdy jsou uzavřeny hotely, vleky i restaurace se nám navíc seznam potenciálních aktivit značně zužuje. Je samozřejmě dobré se jít občas protáhnout a vyrazit se svým psem na delší procházku, abychom nezlenivěli – my ani naši mazlíčci. Zároveň je ale přirozené, že spoustu času teď trávíme doma, což mnohým z nás může způsobovat různé potíže – od nudy po vážné deprese. Abychom se z toho nezbláznili, připravili jsme pro vás několik tipů na hry nebo jiné zajímavé aktivity, které můžete v poklidu provozovat u vás doma a zabavit tak sebe i svého psa.

Aport
Aportování máme spojeno především s venkovním prostředím. Bez problémů ho ale můžeme zkusit i vevnitř. „Výborné je to pro mladší psy, kteří začínají s cvičením. Doma je totiž nevyrušují téměř žádné vnější podněty a oni se tak mohou soustředit jen na svůj úkol”, radí expertka Zuzana Novotná ze Spokojeného psa. „Musíte ale dát pozor, abyste nic nerozbili a nezničili, vhodné je použít například měkčí gumový míček nebo házecí přetahovadlo,” dodává Novotná. Kdyby náhodou někdo tuto činnost neznal, aportování probíhá tak, že psovi házíme určitý předmět (např. míček) a on nám ho na povel “aport” nosí zpátky. Cvičíte tak jeho poslušnost a zároveň se u toho výborně zabavíte.

Na schovávanou
Každý pes má svou oblíbenou dobrotu, které se nemůže nabažit, mohl by jí sníst tuny a stejně by neměl dost. Pokud chcete udělat rituál její konzumace trochu zábavnější, pokaždé ji psovi schovejte, aby ji musel vyčmuchat. Ze začátku na nějaké jednoduché místo, postupně mu to můžete dělat těžší a těžší. Hafan si procvičí své smysly, na konci dostane odměnu a vy se alespoň na chvíli odreagujete při pozorování jeho více či méně zdařilých pokusů. „Pro zvídavé pejsky je skvělou hračkou hlavolam pro psy, který v sobě skrývá pamlsky. Hlavolamy jsou zároveň skvělou edukační pomůckou, rozvíjí jejich přemýšlení a šikovnost.” říká Zuzana Novotná z e-shopu Spokojenypes.cz

Závody na schodech
Máte doma schodiště? Pokud ano, můžete zkusit na pochopení jednoduchou, ale zároveň fyzicky vysilující aktivitu. Vy i váš pes se u ní pořádně zapotíte a vyplavíte tak ze sebe alespoň část narůstajícího stresu. Je to jednoduché, budete s vaším psem závodit po schodech nahoru. Dolů pak vždycky seběhnete v klidu, abyste neuklouzli a trochu si odpočinuli. Můžete zkusit také skákat – po jedné noze nebo i snožmo. Uvidíte, že váš chlupáč si běhání po schodech zamiluje a i vy pak budete mít známý příjemný pocit z fyzické aktivity, která nám dnes tolik schází.

Překážková dráha
Máte rádi dostihy? Chvíle, kdy kůň uhání po travnaté zemi, přeskakuje vodní příkop nebo jiné překážky? Udělejte si malé dostihy doma! Postavte vašemu psovi malou překážkovou dráhu. Pro stavbu překážek můžete využít cokoliv – od knížek přes oblečení až po nábytek. Překážky navíc můžete různě měnit a případně i ztěžovat. Váš pes bude z překážkové dráhy nadšený a vy si na chvíli odpočinete od práce.

Tipy redakce:
Doglog hlavolam
Doglog je skvělá edukační hra pro všechny pejsky. České ručičky ji vyrábí tak, aby pejska zabavila a potrénovala jeho hlavu. Dinner light obsahuje devět hracích kamenů , které skryjí devět odměn. Nechte pejska šťourat a čichat, aby přišel na správnou cestu, jak se k dobrotám dostat.

Házecí přetahovadlo Dog Fantasy
Ideální i pro hraní je házecí přetahovadlo, se kterým si užijete spoustu zábavy i v pohodlí domova. Navíc je vhodné i pro dentální hygienu vašeho pejska.

Hračka pro Dog Fantasy
Pro malé pejsky je ideální roztomilá hračka Dog Fantasy. Krab při stisku píská, hra tak bude zábavná. Vyrobeno z přírodního měkkého latexu.

Obojek Hunter
Krásný a zároveň funkční obojek? To je Hunter Convenience! Je vyroben z vrstveného polymeru s pevným tkaným jádrem. Obojek je tak odolný proti ohybu, tahu i trhu. Materiál je přirozeně antibakteriální a zároveň nedráždivý vůči pokožce. Nádherný inovativní obojek pro vašeho pejska.

Furminator hrablo Long Hair M
Milujete svého pejska, ale vadí vám chlupy, které nechává všude po bytě? Pokud nejste fanoušky každodenního vysávání, doporučujeme Furminator pro psy. Furminator hrablo Long Hair M slouží k vyčesávání podsady psů středních plemen s dlouhou srstí. Hrablo odstraňuje až 99 % uvolněných chlupů. Používejte na suchou srst jednou či dvakrát týdně po dobu 10 až 20 minut.

Dezinfekční čisticí prostředek
Udržte Vaši domácnost čistou a bezpečnou pro Vás i Vaše mazlíčky. Revoluční desinfekční přípravek Simple Solution likviduje 99,9 % bakterií a virů včetně koronaviru, kočičího kalciviru, chřipky typu A, E. coli, Listerie nebo MRSA. Díky svému složení je bezpečný pro lidi i zvířata.

Zdroj a foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.