Pop-folkové duo Brigita & Štěpán představují první ochutnávku z debutového alba

Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček jsou dva mladí charismatičtí umělci, kteří spolu už bezmála osm let tvoří pop-folkovou dvojici, která nyní chystá své debutové album u společnosti Tranzistor.

Brigitu mohou diváci znát z nedávno uvedeného filmu Bábovky, seriálů První republika, Bez vědomí nebo aktuálního seriálu Božena Němcová. Štěpán Klouček účinkoval v divadlech Hybernia a Na prádle, hrál ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí, vystupuje také s kapelou Bizarre band.

Duo Brigita & Štěpán je bezesporu výjimečným úkazem na scéně českého písničkářství nové generace. Inspirací na začátku jejich cesty byla tvorba Zuzany Navarové, Vlasty Redla a dalších písničkářů, kteří vyváženě pracují jak s melodií, tak s textem. To se odráží nejen v jejich autorském přístupu, který stojí na barevných obrazech a osobních příbězích, ale i v propracovaných aranžích a okouzlujících dvojhlasech.

Nyní představují videoklip k písni „Pokojná zem“, na kterém se podílel režisér Rudolf Havlík (Bábovky, Po čem muži touží…) a kameraman Václav Tlapák (Bábovky, Pohádky pro Emu).

„Rádi bychom v tomto čase hudebně obohatili naše posluchače. Píseň ‚Pokojná zem‘ v sobě nese zachycení zprávy, že ať se děje, co se děje, vždy je něco vyššího, co se o nás stará. Jsem ráda, že jsem díky videoklipu mohla spolupracovat s tak skvělými lidmi, kteří do toho vložili svoji energii,“ popisuje vznik videoklipu Brigita.

V roce 2014 vydali EP Korálky, na kterém se podílel například zpěvák Ondřej Ruml, následoval působivý singl „Lístky z kopretin“. Aktuálně dokončují své debutové album s názvem … a co bude teď?, které vyjde letos na jaře na labelu Tranzistor. Na chystané novince se podílí řada předních českých hudebníků. Pianista Albert Romannuti, známý svým projektem Bert & Friends nebo z působení u zpěvačky Katarzie, kytarista první dámy českého country Věry Martinové Jakub Juránek a všudypřítomná rytmika Michal Daněk a Ondřej Hauser, které můžeme vídat pravidelně v Show Jana Krause, Prago Union a v mnoha dalších projektech.

Zdroj a foto: https://www.facebook.com/brigitaastepanhttps://www.instagram.com/brigita_a_stepan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.