Unikátní soutěž videoklipů No Stress Music Video Awards přijímá poslední přihlášky. Konkurence je z celého světa

 Uzávěrka prvního ročníku mezinárodní soutěže videoklipů No Stress Music Video Awards (NSMVA) se rychle blíží. Poslední možnost je na konci února. Přihlášeny už jsou videoklipy z 19 zemí světa.

Máme velkou radost, že byly přihlášeny klipy nejen z České republiky, ale například i z Belgie, Izraele, Finska, USA i z Číny. A jsme velmi potěšeni, jak skvělá tvorba se k nám dostala. Potvrzuje se to, co stálo u zrodu myšlenky tohoto ocenění – prvotřídní videoklipy vznikají i mimo mainstream, kterému se nejenže vyrovnají, ale často ho i překonají,“ prozrazují David Laňka a Martin Müller, organizátoři No Stress Music Video Awards.

K uspořádání soutěže videoklipů je vedla hlavně myšlenka, že ceny si na hudební scéně odnášejí hlavně interpreti a byť jsou videoklipy často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají. „Videoklip je často takový malý film, navíc musí korespondovat s publikem dané kapely, nebo interpreta. Není jednoduché vytvořit něco, co dává smysl, je kvalitně natočeno, zaujme, a přitom přichází s něčím novým,“ shodují se David Laňka a Martin Müller.

NSMVA se ve svých soutěžních kategoriích nezaměřují pouze na hodnocení klipu jako celku, ale oceňují jednotlivé tvůrčí a umělecké profese, které jsou při tvorbě finální podoby video klipu důležité.

NSMVA jsou vyhlašovány v kategoriích:

  • Nejlepší videoklip roku
  • Nejlepší režie
  • Nejlepší kamera
  • Nejlepší střih
  • Nejlepší herecký výkon
  • Cena za kreativní přístup
  • Nejlepší nízkorozpočtový klip
  • Překvapení roku
  • Síň slávy

Oceněné v jednotlivých kategoriích bude vybírat odborná porota, ve které zasedají například Milan Cais z Tata Bojs, výtvarník Jan Gemrot, filmový střihač Ondřej Hokr, německý filmový kameraman Timm Lang a další.

Porota také každý rok vybere osobnost do Síně slávy. „V každém roce bude oceněna významná osobnost, která se podílela na globálním uměleckém posunu videoklipů z jednoho vybraného státu. Kdo bude jako první uveden do Síně slávy je zatím tajemství, ale už teď můžeme říct, že k té osobnosti chováme velikou úctu a jsme potěšeni, že ocenění přijme,“ říkají David Laňka a Martin Müller a dodávají, že kromě unikátní sošky, získají ocenění také další zajímavé odměny.

Videoklipy do No Stress Music Video Awards je možné přihlašovat do 28. února 2021. Slavnostní vyhlášení se v případě příznivé společenské situace uskuteční 28. dubna 2021 v pražském Le Royal Theatre.

Zdroj: www.nsmva.com, foto: archiv P. Mráčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.