Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Jaro a jízda na kole jsou perfektní kombinace! Tipy, jak se vrátit do sedla s pomocí chytré technologie

Jaro je za rohem, což znamená blížící se návrat na kolo a projížďky na čerstvém vzduchu. Využijte čím dál teplejších dnů, abyste se vrátili do formy a oprášili radost z jízdy. Jak se na to správně nachystat? Řádnou přípravu nic nevynahradí – umyjte si kolo, promažte řetěz a seřaďte přehazovačky a brzdy. A jakmile se vydáte na projížďku, s moderní technologii můžete analyzovat svůj výkon a postupně ho vylepšovat. Zde je několik tipů a triků, které se náramně hodí, než se vrátíte na silnici, cyklostezku či outdoorovou trasu.

Cyklistika je pro většinu z nás starou známou. Neuvědomujeme si však, kolik výhod nám přináší. Například i krátká jízda na kole zlepšuje naši aerobní kapacitu a snižuje riziko vážných srdečních onemocnění. Je to také skvělý způsob, jak spalovat přebytečné kalorie, pracovat na kondici nebo produkovat endorfiny, které nás učiní šťastnějšími. Nemusíte si hned pořizovat profesionální silniční kolo nebo speciální sportovní oblečení. Nové technologie a nositelná zařízení, jako například chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Pro, vám pomohou s rozhýbáním tak, že vám poskytnou plný servis při každém cvičení.

Zpátky na trať!
Připravila vás zimní „hibernace“ o sportovní výkon a fyzičku? Nadcházející teplé měsíce jsou ideální příležitostí to změnit a vrátit se do formy. A kolo je k tomu přímo ideální.

K návrat do sedla toho kromě bicyklu mnoho nepotřebujete. Ať už vlastníte městské, silniční nebo horské kolo, kterékoli z nich je zárukou kvalitního cyklistického dobrodružství. Na co nezapomenout, aby bylo vaše kolo správně nachystané? Před návratem na silnici nezapomeňte:

  • umýt si kolo nebo ho alespoň dobře otřít
  • vyčistit řetěz a ozubená kola, promazat je, aby při jízdě neskřípala
  • k promazání řetězu je ideální řetězový olej nebo speciální mazivo; je také dobré zkontrolovat, zda není řetěz příliš napnutý a jestli nejsou kazety opotřebované
  • promazat další součásti. 1–2 kapky oleje do přehazovačky, brzdy nebo řadicího mechanismu zlepší fungování kola
  • zkontrolovat tlak v pneumatikách a stav brzd
  • nastavit přehazovačky

Jakmile absolvujte všechny přípravné kroky a vyjedete, nastává správný moment přeměnit cvičení na zábavu. Internet můžete využít nejen k vyhledání zajímavých tras, ale také k místním cyklistickým událostem, které jsou každým začátkem jara stále populárnější.

A pro efektivní trénink stojí za to sáhnout po příslušenství, které ho bude podporovat. Například hodinky Huawei Watch GT 2 Pro jsou vybavené profesionálním režimem Outdoor Cycle Mode. Jak to funguje? Nejnovější smartwatch Huawei vám poskytnou přesné monitorování dat, které umožňují kontrolovat parametry, jako jsou srdeční frekvence, rychlost, vzdálenost nebo čas. Návrat z dlouhé trasy v neznámé oblasti navíc nebude vyžadovat, abyste sesedli z kola a kontrolovali mapy ve smartphonu. Díky funkci zpětné trasy můžete snadno najít cestu zpět a užít si spontánní poznávání nového okolí.

Plnou rychlostí vstříc zdraví
Určitě jste už slyšeli o tom, že sport je synonymem pro zdraví, a cyklistika není výjimkou. Jedná se o skvělý způsob, jak stimulovat kardiovaskulární systém a posilovat svaly i klouby. Srdce, které během jízdy tvrdě pracuje, má následně menší pravděpodobnost aterosklerózy a infarktu. Cyklistika je zároveň skvělý způsob, jak trénovat rovnováhu zapojením mnoha svalových partií.

A když už mluvíme o zdraví, skvělým způsobem, jak hlídat a udržovat dobrou kondici, je podpora hodinek Huawei Watch GT 2 Pro a aplikace Huawei Health. Co díky nim můžete měřit? Smartwatch Huawei jako první hodinky přicházejí s technologií sledování srdeční frekvence TruSeen TM4.0+ čtvrté generace, která má nově vylepšený design optické dráhy. Podporuje více než sto špičkových typů monitorování srdečního tepu, jako jsou režim nepřetržitého srdečního tepu v reálném čase, hlídání horní a dolní meze srdeční frekvence, zóna maximální srdeční frekvence nebo zóna klidové srdeční frekvence.

Všechny tyto parametry, stejně jako úroveň stresu, SPO2 a kvalita spánku, jsou navíc analyzovány aplikací Huawei Health, díky které je můžete snadno analyzovat přímo ve vašem telefonu.

Nezapomeňte na rozcvičku!
Cvičení, ať už amatérské nebo profesionální, vyžaduje velkou pečlivost. Při pravidelném opakování může přinést opravdu působivé výsledky a stát se spolehlivým způsobem, jak si zlepšit náladu nebo relaxovat. Kromě samotného tréninku a sledování jeho průběhu však nezapomeňte na rozcvičku.

Při jízdě na kole zapojujeme mnoho částí našich svalů, proto je kombinace různých cviků nutností. Jaká cvičení se hodí dělat? Začněte s rozcvičkou na kole. Skvělým cvičením je šlapat na lehký převod s vysokou kadencí, což v praxi znamená točit pedály jako o život. V dalším kroku přejděte k protahování, zejména svalů nohou, ale nejlépe celého těla, což vás připraví i na ty nejnáročnější trasy.

Rytmus cvičení vám pomohou udržet bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds Pro. Díky hybridnímu aktivnímu potlačení okolního hluku (ANC) sluchátka snižují šumy zevnitř i zvenčí, takže si během rozcvičky udržíte plné soustředění. Jemná větruodolná konstrukce sluchátek a plynulý mechanický design – Dual Anti-Wind Noise Design – navíc eliminují jakýkoli pískot způsobený třením vzduchu. A co víc, pokročilý systém ANC vám umožní bezpečně telefonovat během jízdy na kole bez ruchů z okolí. Pro vyšší bezpečnost lze naopak nastavit, aby na stejně hlasité úrovni jako přehrávaná hudba proudily k vaším uším také zvuky z okolí.

Spárujte nositelné příslušenství Huawei s jakýmkoli smartphonem
Po tréninku je skutečnou třešničkou na dortu kontrola ujeté vzdálenosti, spálených kalorií nebo přesné doby trvání tréninku. Data nám nejen dávají pocit uspokojení, ale také ukazují pokrok a jsou nesmírně užitečná při plánování dalších kroků. V případě chytrých hodinek Huawei jsou k dispozici v aplikaci Huawei Health dostupné na jakémkoli chytrém telefonu se systémem Android nebo iOS.

Totéž platí i pro sluchátka. Nejen FreeBuds Pro, ale také FreeBuds 3 nebo FreeBuds 3i jsou kompatibilní se všemi operačními systémy včetně iOS a Android. Užijte si tak nositelná zařízení Huawei bez ohledu na to, jakou značku smartphonu používáte!

A samozřejmě nejde jen o sluchátka – vysokou kompatibilitou se můžou pochlubit také smartwatch, kromě Watch GT 2 Pro také Watch GT 2, GT 2e nebo pro sportovce jako dělané Watch Fit. Kromě spousty sportovních režimů je velkou výhodou rodiny Huawei Watch dlouhá výdrž baterie, díky které si můžete bez starostí užívat všech funkcí chytrých hodinek.

Zdroj: https://consumer.huawei.com/cz/, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *