Březnové tipy na období mezi masopustem a Velikonocemi z Levandulového údolí

Únor střídá v chladných a stále tmavých dnech březen – první posel jara. Je tu čas detoxikace a půstu – čas na BIO levanduli, BIO konopí a BIO zelený čaj s Levandulí Chodouňskou.

Upřednostňujete-li poloviční půsty, nepřehánějte to s ovocnými šťávami, smoothie a ovocem jako takovým, protože i přes jeho vitamínovou pomoc obsahuje velké množství cukru, který bychom právě v období detoxikace (nebo ti odvážnější během půstu), měli vynechat. Zkuste náš tip, jak ozdravit tělo, nervový systém a nastartovat sladký spánek pro nadcházející dny!

Detoxikační půst z Levandulového údolí
Ráno: 2 lžičky sypaného BIO zeleného čaje Chun Mee s Levandulí Chodouňskou zalijte 0,5 l horké vody (vypnout před bodem varu).

V poledne: Udělejte si stejnou dávku BIO konopného sypaného čaje s Levandulí Chodouňskou.

Odpoledne: Dobijte energii vychlazenou BIO Levandulovou harmonizovanou vodou s Levandulí Chodouňskou. Jde o čistý výluh z BIO Levandule Chodouňské a BIO citronu, který detoxikuje, posílá imunitu a zklidní nervové napětí, uvolní plyny v trávicím ústrojí a zklidňuje případné koliky a záněty.

Večer: Pokračujte již čistým teplým nebo studeným BIO Levandulovým čajem z Levandule Chodouňské. Spinkat budete jako andílek. Druhý den zjistíte, že se více potíte, toxiny odcházejí z těla. Třetí den odpoledne nastává euforie, příval energie a síly, vaše pleť je krásnější a pevnější, zmizely otoky a kruhy pod očima. I v dalších dnech spíte sladkým spánkem.

V případě, že máte nízký tlak, vynechte ráno zelený čaj a nahraďte jej levandulovým. Ten snižuje tlak méně. Sníží ale hladinu cholesterolu a detoxikuje stejně jako zelený. Kromě toho posiluje imunitu a nervy.

Po půstu 4. den odměňte vývarem nebo lehkým zeleninovým salátem, kterým navážete na detoxikaci.

Zeleninový salát s kozím sýrem a levandulovým medem (nebo levandulovou masou):
Ingredience:
1 balení salátových listů (směs – polníček, špenát, řepné lístky apod.)
6 cherry rajčátek, omytých a rozpůlených
200 g čerstvého kozího sýra
2 polévkové lžíce sherry octa
2 polévkové lžíce extra virgin olivového oleje s BIO Levandulí Chodouňskou
3 čajové lžičky tekutého medu
2 lžičky ORGANIC čaje z BIO Levandule Chodouňské
100 g ORGANIC třtinového cukru s BIO Levandulí Chodouňskou
hrubozrnná mořská sůl/ sůl Maldon

Postup:
Listy salátu zlehka promíchejte s cherry rajčátky. Na zálivku prošlehejte sherry ocet, extra virgin olivový olej s BIO Levandulí Chodouňskou, med a špetku soli.

Jak si připravit levandulovou masu pro levandulový med?
Pochutnejte si na hrnku levandulového čaje (přelijte dvě lžičky levandulového čaje na půl litru vroucí vody). Dejte stranou 10 ml čaje a povařte jej se 100 g třtinového cukru s BIO Levandulí Chodouňskou. Míchejte tak dlouho na prudkém ohni, až vznikne levandulová masa.  Tu po vychladnutí smíchejte s připraveným dresinkem a medem. Rozdělte salát na talíře, doplňte nočky z kozího sýra a přelijte zálivkou. Salát je vynikající pro zdraví a okamžitou energii. Vychutnat si jej můžete s růžovým vínem nebo proseccem.

Zdroj a foto: www.levanduloveudoli.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.