Nenechte si pít krev

Vlahé jarní večery přímo volají po tom, užít čerstvého, provoněného vzduchu na terase nebo u otevřeného okna. Jenomže co s dotěrným hmyzem? Vsaďte do oken sítě a nenechte si nezvanými návštěvníky kazit večerní pohodu!

„Sítě proti hmyzu představují velmi účinnou ochranu před obtížnými mouchami, komáry a vosami, ale přitom jsou velice nenápadné a na první pohled prakticky neviditelné. Základem je odolný hliníkový rámeček, díky kterému síť drží tvar a bezpečně tak přiléhá k okennímu rámu,“ uvádí Ing. Milena Tomčíková produktová manažerka značky VEKRA, největšího českého výrobce oken. O ochranu před nezvanými polétavými vetřelci se postará hustá síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem, která dobře snáší rozdíly teplot a pevně drží tvar. Síť je navíc v rámečku upevněna pomocí pryžové nebo plastové zamykací vložky, takže se dá snadno vyměnit, pokud by došlo k jejímu poškození nebo protržení.

Nemusíte se přitom bát, že by síť nějak narušovala vzhled vašeho domu. Barvu rámečku totiž můžete vybírat ze široké škály odstínů dle vzorníku RAL, nebo případně i z imitací dřeva, které budou dokonale ladit s vašimi okny. „Sítě proti hmyzu navíc představují opravdu univerzální řešení pro každý typ otvorové výplně. Existuje pevná varianta do běžných oken, otevíravá dveřní síť pro dveře na zahradu či balkon a dokonce i plisovaná síť, která je ideální pro velkoformátové posuvné systémy, balkony, lodžie nebo dokonce i kryté terasy,“ vypočítává Ing. Milena Tomčíková z VEKRY.

TIP: Síť a stínění v jednom
Plánujete pořídit si do oken venkovní stínění a museli jste se kvůli němu sítí proti hmyzu vzdát? Nedělejte kompromisy a raději zabijte dvě mouchy jednou ranou! „Venkovní stínění může mít síť proti hmyzu integrovanou již ve své konstrukci. Její ovládání je navíc na pohybu stínění nezávislé,“ dodává na závěr Ing. Milena Tomčíková z VEKRY. S tímto nenápadným, leč účinným pomocníkem si zkrátka můžete užívat večerní relax na terase nebo klidný spánek při otevřeném okně zcela bez kompromisů. Žádná dotěrná havěť už vám při tom krev pít rozhodně nebude!

Zdroj a foto: www.vekra.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.