Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Společnost Novo Nordisk spouští v České republice nové webové stránky tloustneme.cz. Webové stránky jsou součástí stejnojmenného edukačního projektu, který má za cíl budování povědomí o obezitě jako o nemoci a potřebě ji léčit ve spolupráci s lékařem. Návštěvníci webu tloustneme.cz zde naleznou řadu zajímavých a užitečných informací k obezitě včetně poutavých pacientských příběhů, originálně pojatou BMI kalkulačku a možnost se hned objednat k vybranému lékaři s ohledem k místu bydliště či působení, a to v rámci celé ČR.

Z posledního průzkumu společnosti Novo Nordisk s tématem obezity a nadváhy vyplynulo, že tři čtvrtiny žen a dvě třetiny mužů s nadváhou chtějí v tomto roce zhubnout. Svou tělesnou hmotnost plánují snížit dokonce čtyři pětiny obézních lidí. Naprostá většina z nich se chce do tohoto boje pustit sama.

Edukační web tloustneme.cz jim s tímto bojem může pomoci a zároveň jim chce ukázat správnou cestu. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se špičkovými českými lékařkami a lékaři, kteří se v ČR problematice obezity a nadváhy aktivně věnují ve svých praxích a odborných publikacích,“ říká Iva Piljarová, Public Affairs Manager společnosti Novo Nordisk. Zároveň se návštěvníci přímo na webu mohou objednat k vhodnému lékaři s ohledem ke svému bydlišti či místě působení

O průzkumu
Průzkum společnosti Novo Nordisk se uskutečnil v prosinci 2020 na vzorku 544 respondentů ve věku od 35 let, z nichž 61 % uvedlo, že trpí nadváhou či obezitou. Průzkum zpracovala agentura IQVIA pro společnost Novo Nordisk.

Zdroj: www.novonordisk.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.