Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Irena Pavlásková natáčí originální komedii Vánoční příběh s hvězdným obsazením

V těchto dnech vzniká nový film režisérky a scenáristky, která získala ceny na největších světových filmových festivalech, Ireny Pavláskové. Tentokrát jde o komedii odehrávající se během Štědrého dne s názvem Vánoční příběh, v níž několik hrdinů prožije opravdu nevšední a nezapomenutelné Vánoce. Snímek bude plný nečekaných situací a emocí, dojemných chvil a zábavy, s jedinečným obsazením hereckých hvězd, poprvé společně v jednom filmu.

Hlavní roli ztvárňuje již v šestém režisérčině snímku Karel Roden, který se zde objev v nové, zajímavé poloze. Jeho matku, slavnou herečku, hraje Jiřina Bohdalová. Po letech film spojí i komediální dvojici Oldřich KaiserJiří Lábus. V dalších hlavních rolích zazáří Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová,  Vladimír Polívka, Sára Sandeva, Jan Nedbal, Máša Málková, Václav Neužil, Jitka Sedláčková nebo Pavel Kříž.

„S producenty jsme si hodně povídali o pojetí filmu a o tom, jak by měl vyznívat. Měli jsme jasno, že to bude příběh několika hrdinů různých věkových skupin, charakterů i temperamentů. A že to nebude žádná přesládlá limonáda, i když všechno dospěje ke šťastnému konci. Petr Kutáč a David Blümel jsou velmi invenční producenti a spolupráce s nimi je skvělá,“ vysvětlila Irena Pavlásková. „Práce na scénáři trvala víc než rok a půl a přizvali jsme k ní kolegy Rudolfa Merknera a Marka Matouška,“ popsala režisérka.

 „Dlouho jsme si přáli vytvořit kvalitní komedii a nesklouznout k povrchnosti. A protože máme rádi tvorbu Ireny Pavláskové a její smysl pro humor, oslovili jsme s tímto žánrem právě ji. Její výborná práce na place jen potvrzuje naši volbu,“ vysvětlili David Blümel a Petr Kutáč ze společnosti Europeana Production.   „Ve Vánočním příběhu si každý najde to své, napříč generacemi,“ dodali producenti.

Podle vlastních slov se poprvé po třiceti letech postaví před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Jejich postavy se na Štědrý den potkají zcela náhodou a prožijí – zpočátku nedobrovolně – neuvěřitelnou vánoční jízdu.

Karla Rodena coby barvitou postavu poněkud prostořekého politika čeká den plný „pravdy“, a Jiřinu Bohdalovou, šaramantní herečku, příjezd jejího francouzského přítele.

Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, a mladá rozhlasová technička alias Anna Fialová jistým nedopatřením spustí lavinu nečekaných událostí, kterou napraví setkání s mladým doktorem Vladimírem Polívkou. Své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila,  Sáry Sandevy,  Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže, Pavly BeretovéAlberta Čuby nebo Jany Bernáškové.

 „Jsem šťastná, že máme tak skvělý herecký tým. Jsou to samí výborní herci a všichni velmi hezky reagovali na scénář a nabídnutou roli. Postavy jsou napsané tak, že tam je co hrát, a skýtají pro herce prostor k široké paletě hereckých poloh,“ vysvětlila Irena Pavlásková.

Snímek Vánoční Příběh vzniká v Praze, ale část se natáčela také například v Jizerských horách. „Štáb měl zatím obrovské štěstí na počasí, ve filmu budeme mít nejen nádherně zasněžené hory, ale pod sněhem je i centrum Prahy,“ dodali producenti o snímku, jenž velmi hezky komentují i sami herci. „Mezi všemi těmi vánočními filmy to bude takové osvěžení. Film, který popisuje vánoční čas víc tak, jak opravdu probíhá, než jak si ho představujeme,“ svěřil se představitel mladého lékaře Vladimír Polívka.

„Práce s paní režisérkou je skvělá. Je vstřícná k dialogu nad postavou, k různým úpravám, baví ji ty detaily, o kterých my si myslíme, že nebudou vidět, ale ve výsledku dávají smysl a mají svůj význam. Já se tak učím, pozoruju ji, jak si stojí za svým názorem, a to je mi moc sympatické,“ řekl Jaroslav Plesl.

Snímek Vánoční Příběh podle scénáře Ireny Pavláskové, Rudolfa Merknera a Marka Matouška by měl být dotočen v dubnu. Produkuje jej společnost Europeana Production, distributorem je společnost CinemArt. Premiéra je prozatím naplánována na 18. 11. 2021.


Obsazení:
Karel Roden
Jiřina Bohdalová
Jiří Lábus
Oldřich Kaiser
Jana Plodková
Hynek Čermák
Jaroslav Plesl
Anna Fialová
Vladimír Polívka
Máša Málková
Sára Sandeva
Jan Nedbal
Jitka Sedláčková
Pavel Kříž
Václav Neužil
Pavla Beretová
Albert Čuba
Jana Bernášková
Veronika Žilková
Jiří Ployhar
Denisa Biskupová
Filip Červenka

Tvůrci:
Režie: Irena Pavlásková
Scénář: Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek
Kamera: David Ployhar
Architekt: Jiří Sternwald
Střih: Emil Pawinger
Hudba: Jiří Chlumecký
Zvuk: Jiří Klenka
Kostýmy: Jaroslava Procházková
Masky: Pavla Frýdová
Kreativní producent: Petr Kutáč
Producent: David Blümel

Žánr: Komedie
Délka: 105 min
Distributor: CinemArt
Premiéra: 18. 11. 2021

Zdroj a foto: Europeana Production

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *