Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityMóda

Operní pěvkyně Andrea Kalivodová modelkou v nové kolekci módní značky Fashion M&M!

Jaro se blíží, a stejně jako se probouzí příroda, tak i přátelství mezi operní pěvkyní Andreou Tögel Kalivodovou a modelkou Gábinou Dvořákovou Švamberovou. Potkaly se na focení katalogu pro českou módní značku návrhářky Martiny Pipkové Loudové – a hned si padly do oka.

Přední česká mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová (43) je důkazem, že ženy zrají jako víno. „Před deseti lety bych si neuměla představit, že budu v roli modelky pro módní katalog. Ale v poslední době dostávám mnoho nabídek na focení,” přiznává nová tvář módní značky Fashion M&M. Právě to ji spojuje s Gábinou Dvořákovou Švamberovou (32), která je dvorní modelkou této značky již 5 let.

Poprvé se modelka a operní diva potkaly v porodnici v Podolí, když obě přivedly na svět své prvorozené dítě. „Měly jsme dokonce i stejného porodníka, ale to jsme zjistily až během letošního focení, protože tenkrát jsme se ještě pořádně neznaly,” vzpomíná Švamberová. Andrea Kalivodová, která v současnosti vede oddělení klasického zpěvu na Mezinárodní konzervatoři v Praze, dodává: „Jsem opravdu moc ráda, že jsme se díky Martině a její módě mohly s Gábinou konečně lépe poznat a sblížit. Je to skvělá a inspirativní žena a věřím, že se z nás stanou opravdové kamarádky.”

Otužování a punk
Focení jarní a letní kolekce probíhalo v nádherných prostorách kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. „Místo je to krásné, s úžasnou atmosférou a skvělou akustikou, ale bylo tam opravdu chladno,” svěřuje se Kalivodová a s úsměvem dodává: „Ale otužování je zdravé a trendy, tak jsem to překonala. Trochu mi teda pomohlo i místní punkové víno (nefiltrované víno, pozn. redakce).” Že bylo letošní focení lehce punkové, potvrzuje i fotograf Tomáš Krist, držitel několika ocenění Czech Press Photo, který zvěčnil i manžele Obamovy v Praze a pro návrhářku nafotil již několikátý katalog. „Lokaci focení jsem dopředu neznal a byla to docela výzva, ale stejně jako dámy jsem to nevzdal a popral se s tím,” vysvětluje fotograf. „Tomáš je opravdový profík a pozitivní člověk, který umí vytvořit při focení tu správnou, pohodovou atmosféru,” říká Dvořáková Švamberová a dodává: „S Andreou jsme si focení opravdu užily a byla legrace. Lézt ve vysokých lodičkách na vinné sudy a pózovat, nebo chodit po kluzkých schodech byl trochu adrenalin, ale navzájem jsme se podržely a pomohly si. A to punkové víno nás i přes tu zimu krásně zahřálo. V minulosti jsem zažila při focení rozhodně horší situace,” vesele popisuje modelka. „Už teď se těšíme na focení další kolekce,” shodují se obě tmavovlasé krásky.

Od spolupráce k přátelství
Andrea, Gábina a Martina, tyto tři dámy jsou si v mnohém podobné. Všechny tři jsou veselé, optimistické a úspěšné ženy a mámy. „Za ty roky, co s Martinou spolupracujeme, se z nás staly velké přítelkyně,” popisuje Dvořáková Švamberová. „Naše rodiny se spolu znají a děti se vždy na sebe těší,” dodává. „V oblečení od Martiny se cítím skvěle a pohodlně a vždy se těším na její novou kolekci,” říká spokojená maminka na mateřské dovolené, která si i po dvou dětech drží naprosto perfektní postavu. Profesionálnímu focení se věnuje již jen okrajově. „Nechala jsem si jen pár srdcových záležitostí, jako je právě třeba Fashion M&M,” přiznává někdejší playmate.

Ze spolupráce s návrhářkou se vyvinulo přátelství také pro Kalivodovou, která ani v době pandemie nezahálí a má hodně pracovních nabídek. Zpěv nezanedbává a pilně se připravuje na koncerty, působí v několika charitativních a osvětových projektech. „S Martinou se navzájem inspirujeme a dodáváme si optimismus a víru v lepší zítřky,” popisuje Andrea jejich vztah. „Jako umělkyni mě baví propojení módy a abstraktního umění, které značka Fashion M&M přináší,” říká Kalivodová.

Kolekce plná umění a energie
„Dnešní složitá doba a obava z budoucnosti mi dodává energii a sílu se do práce pořádně opřít. A doufám, že tato kolekce nadchne i mé zákaznice. Věnovala jsem jí díky koronakrizi více času než obvykle,” přiznává návrhářka a majitelka značky Fashion M&M Martina Pipková Loudová, která svou firmu založila v roce 2004. „Myslím, že tato kolekce překoná i úspěchy z minulých let, je to opět obrovský posun,” říká abstraktní umělec Jakub Ječmínek, tvůrce originálních děl, která se na oblečení Fashion M&M objevují ve formě exkluzivních potisků. „Díky dlouhodobé spolupráci, jsme se s Martinou sladili už natolik, že to umožnilo vytvořit takto harmonickou kolekci. Martina proměnila mé obrazy v úchvatné a nadčasové modely,” dodává Ječmínek.

Zdroj a foto: Fashion M&M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *