Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZe života

Frekvence 1: Helena Vondráčková a další starousedlíci dosáhli odstranění nelegálního kempu od řeky Vltavy v Hřiměždicích!

Podnikatel Emil Čeleda musí odstranit všechny maringotky a přívěsy ze svých pozemků u řeky Vltavy v Hřiměždicích. Krajský úřad Středočeského kraje zamítl podle zjištění Frekvence 1 Čeledovo odvolaní proti rozhodnutí Městského úřadu v Dobříši. Na nelegální kemp v Hřiměždicích si stěžovali starousedlíci a také majitelé okolních hausbótů několik let. Mezi nimi i zpěvačka Helena Vondráčková, která má vedle pozemku Emila Čeledy svůj hausbót.

“Rozhodnutí ve věci pana Čeledy byla učiněna a odeslána. V obou případech se odvolací orgán ztotožnil se správním postupem a právním názorem prvoinstančního orgánu, v tomto případě MěÚ Dobříš. Neshledal nezákonný postup MěÚ Dobříš,” řekla Frekvenci 1 mluvčí středočeského hejtmanství Helena Frintová.

Helena Vondráčková a další lidé, kteří mají u Vltavy v Hřiměždicích své rekreační nemovitosti, si několik let stěžovali na hluk a nepořádek z nelegálního kempu. Úřady situaci začaly řešit až loni.

“V této věci Městský úřad Dobříš, Odbor výstavby a životního prostředí, jako orgán státní správy lesů vydal 16.09. 2020 rozhodnutí, kterým uložil vlastníkovi lesa opatření k odstranění zjištěných nedostatků, a to odstranění veškerých zařízení, sloužících k rekreaci,” napsal stanici tajemník Městského úřadu Dobříš Jan Horník.

Emil Čeleda se následně odvolal ke Krajskému úřadu Středočeského kraje, který se v minulých dnech přiklonil k názoru Dobříše. Sám Čeleda v minulosti tvrdil, že po stránce kempu dodržuje všechny zákona. Nyní se k rozhodnutí úřadů nevyjádřil.

Foto: archiv H. Vondráčkové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *