Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Pravidelný jarní úklid si dnes můžete opravdu chytře ulehčit

Ano, jde to! S příchodem jara každoročně dojde na tento rituál ve většině domácností. A nejde jen o ledajaký velký úklid. Zdědili jsme ho po svých předcích, kteří se kromě prachu a špíny zbavovali také všeho starého a nepotřebného. Do přicházejícího aktivnějšího období roku tak vstoupili s čistou energií, aniž by je doma či na duši něco tížilo. Pojďte se podívat, jak zvládnout úklid rychleji a lépe nejen na jaře, ale i během celého roku.

Pustíte se do toho pěkně od podlahy?
Když přijde čas na pořádné gruntování, oproti obyčejnému poklízení a stírání prachu se nejspíš budete chtít rovnou pustit i do jinak netknutých míst. Patří mezi ně třeba vnitřní prostory skříní, záclony, potahy nebo okna. Spousta prachu se v tu chvíli rozvíří a postupně se snese na zem. Zkušená hospodyně si tedy úklid rozvrhne tak, aby na koberce a podlahy došla řada jako poslední. Potom se prach ale znova rozvíří a můžeme pokračovat pořád dokola. Kdyby tak jen existoval způsob, jak vyluxovat pokaždé, když se zapráší…

Vaše esa v rukávu pro domácí práce
Možná o tom někteří už slyšeli, protože v poslední době jsou chytří pomocníci do domácnosti stále populárnější. Řeč je například o automatickém vysavači 360 Robot Vacuum Cleaner S9. Za složitým názvem se však skrývá lehčí život u vás doma. Díky sacímu výkonu ho můžete vyslat na úklid linolea i koberce a robot si sám naplánuje nejlepší trasu úklidu. Podlahu díky nádržce na vodu dokáže kromě luxování i šetrně vytřít!

Nejen u tohoto domácího robota je dnes již samozřejmostí také ovládání pomocí mobilní aplikace. Úklid tak můžete předem naplánovat či dokonce začít luxování na dálku třeba z práce. Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P to hravě zvládne a dokonce podporuje i hlasové ovládání! V aplikaci Mi Home si můžete vytvořit virtuální zdi a určit různé režimy úklidu. Úklid na dálku nebyl nikdy jednoduší.

Sen o úklidu bez práce se stává skutečností
Oba zmíněné přístroje vám ušetří spoustu času, který můžete raději věnovat své rodině. Kromě luxování a drhnutí podlahy zvládnou díky vodním nádržím i perfektně vytřít. Sami se zorientují a také dokážou obratně překonávat až 2 cm vysoké překážky v cestě, třeba když se sami vrací do nabíjecí stanice. Pokud se však nechcete starat vůbec o nic, sáhnete po vysavači Lenovo Robot Vacuum T1s Pro. Ten se totiž dokáže i sám vysypat, takže dokáže fungovat úplně bez obsluhy!

Ať už vám padl do oka jakýkoliv robotický vysavač, všechny zastanou plno práce nejen při jarním úklidu, ale po celý rok. S pomocníkem to půjde pěkně od ruky a vám i dětem vykouzlí nejeden úsměv na tváři.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *