Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Klika? Dnes jedině antimikrobiální!

Klik se dotýkáme mnohem častěji, než si sami uvědomujeme a je proto důležité nepodceňovat jejich hygieničnost. Zapomeňme na stříbro a využijme materiály, které jsou přirozeně antimikrobiální, a to už několik tisíc let. Tento léty ověřený materiál není nic jiného než měď nebo její slitiny, jako například mosaz, které byly hojně využívány již starověkými civilizacemi.

„Měď se pro výrobu klik používá ve slitině, konkrétně masivní mosazi, která měď obsahuje minimálně z šedesáti procent. Produkty z tohoto materiálu mají vysoce antimikrobiální schopnosti, což znamená, že když na kliku z masivní mosazi sáhnete, sama od sebe během pár hodin zlikviduje ulpělé bakterie a viry, a proto i my tento materiál od počátku využíváme na dveřní kování. Máme jej v podobě jak mosazi natural, leštěné mosazi, tak i postaršené mosazi antik,“ popisuje Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

V dnešní době můžeme dveřní kliky z mosazi využít například i v boji proti SARS-CoV 2, tedy viru zodpovědnému za pandemii koronaviru. A řešení je to dlouhodobé.

Zdroj a foto: www.kliky-mt.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *