Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

TVORBOU – Online vintage shop a alternativní půjčovna svatebních šatů

Projekt zakladatelky Veroniky Matějkové vznikl před více než čtyřmi roky jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi. Koncept Tvorbou je ve své dnešní podobě nejen on-line obchod s vintage oblečením, ale s podtitulem svatební od TVORBOU také vintage & alternativní půjčovna svatebních šatů.

V malých kolekcích nabízíme to, co samy milujeme – pečlivě vybírané basic kousky, kvalitní materiály a nadčasovost v siluetách i barvách,“ říká o svém malém podnikání Veronika, která k sobě do týmu přizvala na sklonku minulého roku kamarádku Marii Krobovou. „Udržitelnost a principy cirkulární ekonomiky, kdy oblečení zůstává co nejdéle v oběhu, jsou pro nás klíčová témata.“ A to platí pro mnohdy přeceňovaný svatební průmysl dvojnásob.

Svatební od Tvorbou
Malá pražská půjčovna vintage & alternativních svatebních šatů je svou nabídkou zaměřena na ženy, které hledají něco jiného. Kolekce svatební od Tvorbou je zaměřena na nevěsty, které vytváří vlastní trendy a nebojí se jít osobitou cestou. Třeba i navzdory tradičním normám.

Pečlivě vybrané svatební modely vypráví příběhy minulých generací a předchozích majitelek. Koncept svatební od Tvorbou tak zařazuje prvky vintage do současného módního kontextu a poukazuje na to nejcennější – stáří každého z modelů. Důležitá hodnota takových šatů, které má nevěsta na sobě pravděpodobně jednou v životě, je možnost jejich opětovného využití. Nedochází tak k zahlcování planety, ani šatníků.

Tvorbou & Young Designers
Letos půjčovna představuje novinku – spolupráci s lokálními designéry, kdy je vintage kolekce doplněna o modely Young Designers. Pod tímto označením najdete originální tvorbu studentů oděvních škol, kterou formou svatební půjčovny Tvorbou navrací z přehlídkových mol k zákaznicím jako jedinečnou nositelnou svatební módu.

Zdroj a foto: www.tvorbou.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *