Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Botanická zahrada v Troji otevírá svou vinotéku s jarní nabídkou vín

Botanická zahrada hl. m. Prahy otevřela své brány návštěvníkům v pondělí 12. dubna a už tento víkend, v sobotu 17. dubna se otevře výdejní okénko vinotéky přímo na vinici sv. Kláry. Kromě malého občerstvení si zájemci mohou zakoupit víno, které je produktem místního vinohradu. K dispozici je celá nabídka vín bílých, červených a pro sezónu jara typických růžových, konkrétně Rulandské modré rosé 2019 a Modrý Portugal rosé 2019. Vinotéka je o víkendu otevřená od 11 do 20 hodin a ve všední dny od 13 do 19 hodin. Nově mohou zájemci využít nákup e-vstupenek
na webu
www.botanicka.cz.

„Už od pondělí k nám opět proudí návštěvníci, zatím je počítáme na stovky, ale očekáváme, že o víkendu bude zájem podstatně větší. I proto jsme se rozhodli otevřít naší vinotéku a nabídnout občerstvení přímo na vinici. Současně je možné zakoupit zde vína naší produkce. Protože se blíží květen, doporučuji májová růžová vína. Vína prodáváme po celých lahvích a konzumace občerstvení se řídí aktuálně platnými nařízeními,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Otevírací doba v dubnu:
Venkovní expozice a bistro Botanická na talíři:
denně včetně svátků 9.00–19.00Vinotéka sv. Kláry:
po–pá 13.00–20.00
so–ne, svátky 11.00 – 20.00

Růžová vína patří k jaru a máji stejně jako jarní květy, kterých je pražská botanická zahrada plná. Z nabídky vinice sv. Kláry si zákazníci mohou vybrat Rulandské modré rosé 2019 nebo Modrý Portugal rosé 2019. Rulandské modré je svěží rosé s tóny čerstvých třešní a červeného grepu, které se hodí k jarním pokrmům i k první letošní grilovačce. Chutná skvěle k pečenému jehněčímu hřbetu s mladým špenátem, nebo ke grilovanému pstruhovi s bylinkovým máslem. Modrý Portugal je lehké rosé, které v sobě nese tóny malin a lesních jahod se smetanou. Příjemné nenáročné pití, které vás neporazí ani za horkého počasí. Přibalte si lahev do piknikového koše a ochutnejte ho s čerstvým sýrem a jahodami, nebo ke sladkému dezertu.

Jelikož se očekává, že i o víkendu bude chladněji, návštěvníci se mohou při procházce botanickou ještě stále zahřát horkým moštem, svařákem nebo výbornou kávou. Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vstupy, tedy v ulicích Nádvorní, K Pazderkám a u autobusové zastávky Kovárna v ul. Trojská,  které jsou otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách a nově také on-line prostřednictvím webových stránek www.botanicka.cz. Provoz botanické zahrady se řídí aktuálně platnými opatřeními.

Zdroj a foto: www.botanicka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *