Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Pražští Mrakoplaš odvysílají tuto neděli další díl eŠňůry z Carpe diem Flora

Pražská skupina Mrakoplaš odvysílá 25. dubna čtvrtý díl hudebního pořadu eŠňůra. Bluesmeni se spolu s celtic folk-rockovou Isarou rozhodli, že domluvené koncerty v klubech po republice rušit nebudou a místo nich plánované zastávky šňůry odehrají online. Součástí jsou kromě koncertů i rozhovory.

Obě kapely vždy v klubu nahrávají ve stejný den. Vznikají tak dvě verze dílu pořadu. V jedné vystupuje Mrakoplaš a coby moderátor hudebníky zpovídá kolega z Isary, a naopak. Interview se účastní také zástupce dané koncertní zastávky.

„V eŠňůře jsem si vyzkoušel i roli moderátora. Kromě koncertu si v každém dílu naše sociální bubliny fanoušků poslechnou i něco o historii hudebního klubu. S provozním Carpe diem Flora Janem Horákem jsme se v rozhovoru dostali přes začátky podniku, období, kdy dramaturgii vedl hudebník, herec a výtvarník Marek Brodský až k budoucím plánům po znovuotevření.” Říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše Martin Kalenda.

Mrakoplaš, pojmenovaný po stejnojmenném mágovi z fantasy románů Terryho Pratchetta, připravuje také 10. ročník benefiční akce Mrakoplaš kontra Alzheimer, tradičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby, který proběhne v září tohoto roku.

„V Carpe diem svého času vznikl úspěšný pořad Barování se Sandrou Novákovou s Filipem Rajmontem, který poté pokračoval v Malostranské besedě. Ve svých začátcích si tak u nás hráli například Ondřej Ruml nebo Tomáš Klus. Často zde vystupoval i Ondřej Brzobohatý.” Vysvětluje současný dramaturg klubu Martin Kráľovský.

Do konce online turné po klubech českých zbývají už jen dva díly. Čtvrtou eŠňůru s alternativně bluesovou čtveřicí si můžete pustit na Facebookové stránce nebo YouTube kanálu kapely v neděli 25. dubna od 20:00.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *